Logged on: Gast
Servertime 19.03.2024 13:09:34
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Почетна
Турнир-База на податоци
Првенство на Австрија
Слики
FAQ
Online Регистрација
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:
покажите податоци за турнирот
7.Limbazi International Chess Festival ''Vidzeme summer- 2018''Blitz"
последно ажурирање08.07.2018 13:13:13, Creator/Last Upload: Riga Chess federation
Search for player
Пребарувај
Стартна ранг листа
Бр.
Име
ФидеИД
ФЕД.
Ртг
пол
Тип
Клуб/Град
1
GM
Shirov Alexei
2209390
ESP
2662
Riga
2
GM
Gleizerov Evgeny
4101332
RUS
2524
S50
Bryansk
3
GM
Kovalev Andrei
13500023
BLR
2465
S50
Minsk
4
MK
Sharankov Grigory
4168356
RUS
2295
Pskov
5
NM
Indricans Olgerts
11603305
LAT
2218
Rēzekne
6
MK
Bolsakovs Vadims
11601981
LAT
2116
Riga
7
MK
Agafonov Yuri Dr
11602104
LAT
2084
S50
Baltezers
8
MK
Indricans Vadims
11601027
LAT
2067
Rīga
9
MK
Gudovskis Konstantins
11609753
LAT
2024
Rīga
10
MK
Melderis Uldis
11600845
LAT
2023
S50
Plavinas
11
MK
Kuznecovs Nikita
11604557
LAT
2005
U16
Liepaja
12
WFM
Vidruska Renate
11601841
LAT
1986
w
Riga
13
NM
Saksis Juris
11607084
LAT
1985
S65
Limbazi
14
MK
Bogorad Michail
4678311
GER
1962
S65
Dusseldorf
15
I
Rucs Andris
11606380
LAT
1959
Priekuli
16
MK
Petrovs Jaroslavs
11604379
LAT
1908
U16
Rīga
17
MK
Saksis Ivo
11602937
LAT
1877
Limbazi
18
NM
Maklakova Nellija
11603470
LAT
1781
w
Riga
19
I
Smits Gundars
11605510
LAT
1781
S50
Rujiena
20
MK
Mitenieks Matiss
11606363
LAT
1767
Cesis
21
MK
Breikss Peteris
11602660
LAT
1748
S50
Koknese
22
I
Senkans Antons
11605480
LAT
1690
S65
Valmiera
23
MK
Pavlovs Nikita
11605855
LAT
1676
U16
Riga
24
MK
Parhomenko Margarita
11603216
LAT
1674
w
U20
Riga
25
I
Zaklauskis Mintauts
11607173
LAT
1646
S65
Cesis
26
MK
Vambute Dana
11604000
LAT
1619
w
U16
Rīgas Šaha skola
27
I
Vitins Janis
11610069
LAT
1602
Sigulda
28
I
Vidrikis Ansis
11608080
LAT
1528
S65
Valmiera
29
I
Lebedevs Jevgenijs
11604085
LAT
1526
S65
Riga
30
I
Vasilkovs Aleksandrs
11608412
LAT
1467
Rēzekne
31
I
Tamanis Anzelms
11606436
LAT
1463
S65
Valmiera
32
I
Dvornikovs Aleksandrs
11611103
LAT
1438
S65
Riga
33
I
Mushkey Boris
11610026
LAT
1420
S65
Allaži
34
I
Savicevs Arsenijs
11617489
LAT
1388
U10
Riga
35
I
Mierins Emils Janis
11616830
LAT
1384
U14
Olaine
36
I
Karasevics Aleksandrs
11616776
LAT
1381
U10
Riga
37
II
Mertins Ostap
4512421
EST
1354
U10
Tallinn
38
I
Magone Andris
11608072
LAT
1264
S65
Valmiera
39
III
Babris Rihards
11618647
LAT
1251
U08
Limbaži
40
I
Lehes Erik Johannes
4510577
EST
1179
U12
Tartu
41
II
Dudakov Andrei
4510364
EST
1178
U10
Tallinn
42
II
Petrovs Arsenijs
11618795
LAT
1115
U10
Riga
43
II
Maklakova Naomi
11617748
LAT
1010
w
U08
Riga
44
MK
Babris Ivars
11622393
LAT
1500
S50
Limbazi
45
I
Keiss Evalds
11605375
LAT
1400
S50
Dzerbene
46
I
Kuznecova Marija
11618736
LAT
1400
w
U08
Riga
47
II
Adamovics Aleksejs
11622075
LAT
1300
U12
Riga
48
II
Jekabsone Nellija
11615389
LAT
1300
w
U10
Kuldiga
49
III
Vidrusks Jekabs
11618493
LAT
1200
U10
Riga
50
IV
Maklakova Dafne
11620072
LAT
1100
w
U08
Riga
51
IV
Pukite Elza
11621893
LAT
1100
w
U08
Limbazi
52
IV
Vidrusks Arturs
11618485
LAT
1100
U08
Riga
Сервер на Chess-Tournament-Results
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 12.03.2024 12:22
masthead