Logged on: Gast
Servertime 04.05.2024 16:16:19
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Почетна
Турнир-База на податоци
Првенство на Австрија
Слики
FAQ
Online Регистрација
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:
покажите податоци за турнирот
20. Offene Innviertler Meisterschaft 2018 und Bezirksmeisterschaft Schärding/Inn
последно ажурирање26.08.2018 18:26:59, Creator/Last Upload: Kuran/Sauwald
Search for player
Пребарувај
Стартна ранг листа
Бр.
Име
ФидеИД
ФЕД.
Ртг
Клуб/Град
1
FM
Mostbauer Florian
1626671
AUT
2269
Union Ansfelden
2
Salvenmoser Stefan
1632566
AUT
2154
Sv Grieskirchen
3
Posch Roland
1609394
AUT
2095
Sv Hörsching
4
Charaus Florian
1631098
AUT
2074
Ask Nettingsdorf
5
Kaiser Richard
4651286
GER
2066
Sk Taufkirchen/Pram
6
Bauer Sebastian
1653709
AUT
2017
Sv Hörsching
7
Boksinski Jordan
24605506
GER
2008
Sv Hörsching
8
Haas Michael
1629514
AUT
1999
Sv Gmunden
9
Holzleithner Johannes
1625969
AUT
1980
Sv Steyregg
10
Doellinger Anselm
1629255
AUT
1931
Union Waizenkirchen
11
Endtmayer Bernhard
1625438
AUT
1924
Sk Taufkirchen/Pram
12
Kuran Wilfried Mag.
1618164
AUT
1805
Sk Taufkirchen/Pram
13
Hoelzl Herbert
1632477
AUT
1781
Sk Taufkirchen/Pram
14
Fugger Christian
1618431
AUT
1774
Union Hartkirchen
15
Reitinger Simon
1654632
AUT
1736
Sk Taufkirchen/Pram
16
Zwettler Gerald Adam Dr.
1646575
AUT
1727
Schach Kultur Wels
17
Mayrhuber Franz
1635832
AUT
1714
1. Sk Ottakring
18
Fattinger Matthias
1656694
AUT
1683
Union Waizenkirchen
19
Bruckbauer Sebastian
AUT
1675
Tsu Obernberg/Inn
20
Ellerboeck Helmut
1661132
AUT
1648
Sk Taufkirchen/Pram
21
Manaberger Markus
1635301
AUT
1640
Sv Gambit Riedau
22
Baumgartner Gerhard
1651501
AUT
1589
Sv Taufkirchen/Trattnach
23
Hofstadler Mario
1660497
AUT
1559
Su Bad Leonfelden
24
Ellerboeck Franz
1632450
AUT
1550
Sk Taufkirchen/Pram
25
Woess Helmut
1626868
AUT
1471
Union Hartkirchen
26
Steininger Rudolf Mag.
1648535
AUT
1447
Sv Taufkirchen/Trattnach
27
Sternbauer-Leeb Josef
1632876
AUT
1445
Sv Ried Im Innkreis
28
Lehner Benjamin
1664476
AUT
1436
Union Ansfelden
29
Standhartinger Guenther Ing.
AUT
1394
Sv Taufkirchen/Trattnach
30
Auer Max
1661965
AUT
1377
31
Mitterholzer Helmuth
1631152
AUT
1306
Verbund Ahp
32
Malzer Emanuel
1662511
AUT
1297
Su Münzkirchen
33
Tischler Michel
1662457
AUT
1282
Sk Taufkirchen/Pram
34
Weidinger Simon
AUT
1280
Su Münzkirchen
35
Lang Erwin
1629166
AUT
1241
36
Malzer Jonas
1656368
AUT
1221
Su Münzkirchen
37
Gruenwald Franz
1635069
AUT
1203
Sv Hörsching
38
Eder Simon
AUT
1139
Sk Taufkirchen/Pram
39
Schicho Michael
1664840
AUT
1083
Su Bad Leonfelden
40
Leitner Christian
AUT
934
Askö Bad Goisern
41
Moyses Michael
GER
0
Sk Taufkirchen/Pram
Сервер на Chess-Tournament-Results
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 21.04.2024 12:22
masthead