Logged on: Gast
Servertime 19.03.2024 04:30:50
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Почетна
Турнир-База на податоци
Првенство на Австрија
Слики
FAQ
Online Регистрација
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:
покажите податоци за турнирот
II Baldone Rapid chess championship 2018 Latvian trainer Zigurds Pigits memorial
последно ажурирање07.07.2018 17:00:28, Creator/Last Upload: Riga Chess federation
Search for player
Пребарувај
Стартна ранг листа
Бр.
Име
ФидеИД
ФЕД.
Ртг
пол
Тип
Клуб/Град
1
GM
Neiksans Arturs
11601388
LAT
2563
Rīga
2
GM
Lanka Zigurds
11600047
LAT
2422
S50
Baldone
3
IM
Berzinsh Roland
11600357
LAT
2393
Ropaži
4
FM
Klimakovs Sergejs
11602066
LAT
2334
Rīga
5
WGM
Reizniece-Ozola Dana
11601124
LAT
2294
w
Ventspils
6
WGM
Rogule Laura
11601876
LAT
2279
w
Rīga
7
NM
Smorodinskis Igors
11602015
LAT
2196
S50
Rīga
8
MK
Batashevs Arsens
11603593
LAT
2170
U18
Rīgas Šaha skola
9
MK
Agafonov Yuri Dr
11602104
LAT
2116
S50
Baltezers
10
MK
Berzins Atis
11607149
LAT
2044
S50
Carnikava
11
NM
Mierins Eriks
11603178
LAT
2038
Baldone
12
MK
Jazdanovs Aleksandrs
11604492
LAT
2013
U16
Rīga
13
NM
Stasans Aivars
11601353
LAT
2006
S50
Rīgas Šaha skola
14
NM
Daudzvardis Janis
11600160
LAT
1992
S65
Ogre
15
MK
Sinauridze Simons
11604468
LAT
1962
U18
Rīgas Šaha skola
16
WFM
Krumina Linda
11601701
LAT
1947
w
Rīga
17
MK
Kurpnieks Vairis
11602074
LAT
1932
Skrīveri
18
MK
Melderis Uldis
11600845
LAT
1917
S50
Plavinas
19
MK
Barinovs Vitalijs
11604620
LAT
1852
S65
Rīga
20
MK
Morozli Grigorijs
11604506
LAT
1835
U16
Rīgas Šaha skola
21
MK
Isakovs Janis
4668030
LAT
1799
S50
Ventspils
22
MK
Elsbergs Janis
11603267
LAT
1782
Rīga
23
I
Vernuks Vjaceslavs
11605979
LAT
1737
S50
Ventspils
24
I
Burkevica Ilze
11605642
LAT
1713
w
Kuldiga
25
I
Bockarjovs Vasilijs
11608722
LAT
1665
S65
Rīga
26
Freier Bernd
16247060
GER
1587
S50
Leutkirch
27
I
Ozols Andris
11605456
LAT
1535
S50
Rīga
28
I
Strods Kristaps Reinis
11608625
LAT
1518
U16
Rīgas Šaha skola
29
I
Jurksta Jurgis
11612134
LAT
1479
Rīga
30
I
Mols Maris
11619031
LAT
1474
Baldone
31
I
Dizurs Ilgonis
11618965
LAT
1463
S65
Baldone
32
I
Napins Vadims
11617659
LAT
1417
S65
Rīga
33
I
Susejs Voldemars
11613645
LAT
1404
S65
Rīga
34
I
Lejasmeijers Varis
11618981
LAT
1387
S65
Baldone
35
I
Belavskis Gundars
11618876
LAT
1365
Baldone
36
I
Linins Aivars
11615257
LAT
1353
S50
Rīga
37
I
Sprindzuks Golubcovs Edvards
11615826
LAT
1321
U14
Rīgas Šaha skola
38
II
Tsarenko Sviatoslav
11619007
LAT
1316
U10
Kijeva
39
II
Zakis Janis
11622920
LAT
1271
U14
Jaunmārupe
40
II
Mucenieks Marks
11622660
LAT
1198
U16
Jaunmārupe
41
II
Shmins Andrejs
11622679
LAT
1033
U14
Rīgas Šaha skola
42
I
Belavskis Arnolds
11618884
LAT
0
U08
Baldone
43
I
Karklins Janis
11623292
LAT
0
Jelgava
44
I
Sudars Raivis
11623306
LAT
0
Jelgava
45
I
Taurenis Dzintars
11618957
LAT
0
S65
Baldone
46
IV
Lavrinenko Sergejs
11622687
LAT
0
U08
Rīgas Šaha skola
47
IV
Mierina Lauma
11617292
LAT
0
w
U08
Baldone
48
Schaffer Walter
16267729
GER
0
S50
Leutkirch
49
Teleznikovs Kristians
11623284
LAT
0
U12
Baldone
50
Weimer Wolfgang
16267893
GER
0
S50
Leutkirch
Сервер на Chess-Tournament-Results
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 12.03.2024 12:22
masthead