Logged on: Gast
Servertime 11.05.2024 14:19:23
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 5 days (end-date) are shown after clicking the following button:
Summer Chess & Splash Gruppe B
Last update 26.08.2018 09:27:19, Creator: Horvath Wolfgang,Last Upload: Steirischer Landesverband
Alphabetical list all groups
No.
Name
FideID
Rtg
FED
Name
1
Amtmann Franz
1620541
1768
AUT
Gruppe B
2
Aurich Sven
12954667
1718
GER
Gruppe B
3
Aurich Marvin
1658972
857
AUT
Gruppe C
4
Aurich Jonas
800
AUT
Gruppe C
5
Bratko Alexander
1634968
1737
AUT
Gruppe B
6
Fabian Julia
1665189
983
AUT
Gruppe C
7
Fabian Kerstin
1665197
936
AUT
Gruppe B
8
MK
Fauland Peter
1603817
2202
AUT
Gruppe A
9
Frick Guenter
1605720
2060
AUT
Gruppe A
10
Froehlich Franz Mag.
1640119
1663
AUT
Gruppe B
11
Goeslbauer Harald
1609343
1815
AUT
Gruppe B
12
Grebenar Erich
1609408
1699
AUT
Gruppe B
13
Hadzic Semin Dr.
0
AUT
Gruppe C
14
Hainzl Markus
1646508
1604
AUT
Gruppe B
15
Heinemann Stephan
1332
AUT
Gruppe B
16
Heinisch Wolfgang
1627252
1871
AUT
Gruppe B
17
Hilscher Gottfried
1654977
1524
AUT
Gruppe B
18
Höbarth Günter Ing.
1610198
1952
AUT
Gruppe B
19
Hofer Siegfried
1073
AUT
Gruppe C
20
Johe Hildegard
1427
GER
Gruppe B
21
Kiefer Michael
1640763
1547
AUT
Gruppe B
22
Koestenbauer Hans Ing.
1640780
1723
AUT
Gruppe B
23
MK
Koller Hubert
1603302
2028
AUT
Gruppe A
24
Leitl Quentin
800
AUT
Gruppe C
25
Lemsitzer Simon
1648390
1660
AUT
Gruppe B
26
Lemsitzer Katharina
1662481
966
AUT
Gruppe C
27
Malachowski Margrit
4608666
2106
GER
Gruppe A
28
Mujacic Haris
14408139
1955
BIH
Gruppe B
29
Napetschnig Martin
1629360
1833
AUT
Gruppe B
30
Neubauer Anton
1609319
1867
AUT
Gruppe A
31
Novak Venus Anna Lena
1665278
1115
AUT
Gruppe C
32
Novak Eos Isabella Maria
1665243
857
AUT
Gruppe C
33
Novak Nike Katharina Elisa
1665260
814
AUT
Gruppe C
34
Pudmich Guenter Dr.
1636154
1722
AUT
Gruppe B
35
Rathmanner Anton
1615122
1727
AUT
Gruppe B
36
Reisenhofer Maximilian
1660292
1426
AUT
Gruppe B
37
Ring Rudolf
1633007
1726
AUT
Gruppe B
38
Saeckl Guenther
1648870
1531
AUT
Gruppe B
39
Schmid Max
12992224
1791
GER
Gruppe B
40
IM
Schnider Gert
1606310
2423
AUT
Gruppe A
41
Schramml Alfred
1641816
1895
AUT
Gruppe B
42
Schramml Fabian
1660535
892
AUT
Gruppe C
43
Schuster Peter
1665294
1291
AUT
Gruppe C
44
Seiler Franz
1657364
1600
AUT
Gruppe B
45
Singer Martin
1464
AUT
Gruppe B
46
Strassmair Christian
1656880
1454
AUT
Gruppe C
47
Thier Robert
1612220
1831
AUT
Gruppe B
48
Trummer Robert
1627180
2036
AUT
Gruppe A
49
Vaupot Luka
14627671
1695
SLO
Gruppe B
50
Vaupot Eliza
14632837
0
SLO
Gruppe C
51
Vaupot Kajetan
14641003
0
SLO
Gruppe C
52
Verhoef Jaap
1044001
1931
NED
Gruppe A
53
Wenger Klaus Dr.
1632612
1803
AUT
Gruppe B
54
Wiessner Manfred
0
AUT
Gruppe C
55
Wippel Herbert
1639285
1742
AUT
Gruppe B
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 06.05.2024 10:32
Legal details/Terms of use