Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

JUDUCA Panama 2018 torneox equipo Masculino

последно ажурирање19.04.2018 20:26:58, Creator/Last Upload: pepecarrillo

Конечен пласман после 7 Кола

Рк.СНоЕкипаПартии  +   =   -  ТБ1  ТБ2  ТБ3 
11Universidad de Costa Rica75201221,098,0
23Universidad Nacional de Ingenieria75111120,099,0
32Universidad Tecnologica de Panama75111120,093,0
411Universidad del Salvador7322817,098,5
55Universidad Nacional de Costa Rica7322814,5102,0
64Universidad Estatal a Distancia7304613,591,5
77Universidad Nacional Autonoma de Hondura7304613,089,5
88Universidad Pedagogica Nacional Francis7304611,091,5
96Universidad Nacional Agraria710629,589,0
1010Universidad de Panama110020,066,0
119Universidad Autonoma de Chiriqui700700,594,5

Белешка:
Tie Break1: Matchpoints (2 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Tie Break2: points (game-points)
Tie Break3: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)