Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 2 weeks (end-date) are shown after clicking the following button:

Kenya National Youth Chess Championships - Under 14 Boys

Last update 18.03.2018 13:27:21, Creator/Last Upload: kenya chess-federation

Starting rank

No. NameFideIDFEDRtgClub/City
1
CMGichuki Jeff10806504KEN1594Mt. Kenya Region - Murang'a High Sc
2
Mbithi Alvin10810129KEN1296Nairobi Region - Logos Christian Sc
3
Adhrit KaranKEN0Nairobi Region - Peponi School
4
Anei DengKEN0Elgeyo Marakwet - St. Patrick's Ite
5
Atiagaga Aristone10809252KEN0Elgeyo Marakwet - Immaculate Junior
6
Dhilo EmmanuelKEN0Kisumu - St. Mary's Yala
7
Efedha DennisKEN0Vihiga - Vihiga Primary School
8
Gituku LemaiyanKEN0Kiambu - Rose Sharon Academy
9
Irungu Peter EinsteinKEN0Mt. Kenya Region - Murang'a High Sc
10
Irungu RobertKEN0Mt. Kenya Region - St. Peters Juja
11
Irungu RyanKEN0Mt. Kenya Region - St. Peters Juja
12
Junior PasakaKEN0Nairobi Region - SOM Chess Academy
13
Kamau JohnKEN0Coast - Tumaini Children's Home
14
Kamondia EddieKEN0Mt. Kenya Region - St. Peters Juja
15
Karanja GabrielKEN0Mt. Kenya Region - St. Peters Juja
16
Kariuki JohnKEN0Mt. Kenya Region - St. Peters Juja
17
Kengere DonlinKEN0Mt. Kenya Region - St. Peters Juja
18
Kibet JoshuaKEN0Tambach High School
19
Kiereini SamuelKEN0Kiambu - Uwezo Elite
20
Kigadi ArnoldKEN0Vihiga - Vihiga Primary School
21
Kigen ProtusKEN0Elgeyo Marakwet - Chebara Boys
22
Kihanya BrunoKEN0Mt. Kenya Region - Baricho Boys
23
Kimutai SheldonKEN0Elgeyo Marakwet - Chebara Boys
24
Kipkoech DanielKEN0Elgeyo Marakwet - Chebara Boys
25
Kipkosgei BrutusKEN0Elgeyo Marakwet - Chebara Boys
26
Kiplagat IanKEN0Elgeyo Marakwet - Chebara Boys
27
Kiprono ArnoldKEN0Trans Nzoia - St. Joseph Boys
28
Kiprono MartinKEN0Elgeyo Marakwet - Chebara Boys
29
Kiprop DismasKEN0Elgeyo Marakwet - Chebara Boys
30
Kiprop IanKEN0Elgeyo Marakwet - Chebara Boys
31
Kiprop TriumphKEN0Vihiga - Chavakali High
32
Kiptoo PascalKEN0Elgeyo Marakwet - St. Patrick's Ite
33
Koradia DhairyaKEN0Kisumu - Jalaram Academy
34
Korir SamuelKEN0Elgeyo Marakwet - St. Patrick's Ite
35
Kosgei AmosKEN0Elgeyo Marakwet - Chebara Boys
36
Lawrence MichaelKEN0Mt. Kenya Region - St. Peters Juja
37
Ledama EdwinKEN0Elgeyo Marakwet - St. Patrick's Ite
38
Lemaiyan VascanKEN0Elgeyo Marakwet - St. Patrick's Ite
39
Loch LamechKEN0Kisumu - St. Mary's Yala
40
Lokai FabioKEN0Elgeyo Marakwet - St. Patrick's Ite
41
Maina JasonKEN0Kiambu - Membley Titans (Thika Road
42
Maina KennedyKEN0Mt. Kenya Region - St. Peters Juja
43
Maina RyanKEN0Coast - Aga Khan Academy (Mombasa)
44
Makomere PatrickKEN0Trans Nzoia - St. Joseph Boys
45
Masibo HusseinKEN0Trans Nzoia- Milo Boys High School
46
Mbarire JudeKEN0Mt. Kenya Region - St. Peters Juja
47
Mcligeyo Robert10814647KEN0Nairobi Region - Logos Christian Sc
48
Mesh JoeKEN0Mt. Kenya Region - St. Peters Juja
49
Muchiri Rocky10810803KEN0Nairobi Region - Elimu House
50
Muchuma IsaacKEN0Tambach High School
51
Mugo ShemKEN0Mt. Kenya Region - St. Peters Juja
52
Mukeka KelpherKEN0Kisumu - St. Mary's Yala
53
Munyao ObedKEN0Vihiga - Chavakali High
54
Muoki KennedyKEN0Kitui - St. Charles Lwanga
55
Murere BravinKEN0Trans Nzoia - St. Mary's Kibabii
56
Musango MichaelKEN0Elgeyo Marakwet - St. Patrick's Ite
57
Musyoka FelixKEN0Kitui - St. Charles Lwanga
58
Mutai FelixKEN0Elgeyo Marakwet - St. Patrick's Ite
59
Mwadime EmmanuelKEN0Coast - Tumaini Children's Home
60
Naftali KipkorirKEN0Elgeyo Marakwet - Chebara Boys
61
Ndung'u KeithKEN0Nairobi Region - Elimu House
62
Ng'etich KeithKEN0Elgeyo Marakwet - St. Patrick's Ite
63
Njogu PeterKEN0Coast - Tumaini Children's Home
64
Njomo PeterKEN0Mt. Kenya Region - St. Peters Juja
65
Njoroge EvansKEN0Kiambu - Alliance High School
66
Njuguna JamesKEN0Kiambu - Alliance High School
67
Nyaga KiamaKEN0Damacrest Senior School
68
Nyamao BrianKEN0Kisii - St. Joseph's Nyabigena
69
Nyariki CliffordKEN0Kisumu - St. Mary's Yala
70
Odhiambo BenjaminKEN0Mt. Kenya Region - St. Peters Juja
71
Ogonji ZachariaKEN0Kisumu - Jalaram Academy
72
Otieno IsaiahKEN0Nairobi Region - SOM Chess Academy
73
Ouka GeorgeKEN0Kisii - St. Joseph's Nyabigena
74
Paul JohnKEN0Trans Nzoia - St. Joseph Boys
75
Ravat MananKEN0Kisumu - Jalaram Academy
76
Rioki WinnestineKEN0Kisii - St. Joseph's Nyabigena
77
Shah Viraj Bhaveshu10808094KEN0Nairobi Region - Peponi Preparatory
78
Walter BruceKEN0Kisumu - St. Mary's Yala
79
Wamakima MosesKEN0Damacrest Senior School
80
Wekesa MeshackKEN0Elgeyo Marakwet - St. Patrick's Ite
81
Yash Minesh Shah10814019KEN0Nairobi Region - Tritonite Stars
82
Murila RodneyKEN0
83
Ediel PaulKEN0
84
Fedha DennisKEN0
85
Kigali ArnoldKEN0
86
Kivatse IanKEN0
87
Nyambaka DerrickKEN0
88
Kimutai VictorKEN0