Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Candidates Tournament

последно ажурирање27.03.2018 21:18:20, Creator/Last Upload: deutscher schachbund

Стартна листа на играчи

Бр.ИмеФидеИДФЕД.Ртг
7GMMamedyarov Shakhriyar13401319AZE2809
1GMKramnik Vladimir4101588RUS2800
5GMSo Wesley5202213USA2799
3GMAronian Levon13300474ARM2794
4GMCaruana Fabiano2020009USA2784
6GMDing Liren8603677CHN2769
8GMGrischuk Alexander4126025RUS2767
2GMKarjakin Sergey14109603RUS2763