Logged on: Gast
Servertime 04.05.2024 16:10:39
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Inici
Base de dades de torneigs
Campionat AUT
Pictures
P+F/FAQ
Registre en línia
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 2 weeks (end-date) are shown after clicking the following button:
Өсвөрийн шатарчдын 2018 оны Улсын аварга шалгаруулах шигшээ тэмцээн 15-16 насны хөвгүүд
Darrera actualització04.03.2018 11:08:37, Creador/Darrera càrrega: Mongolian Chess Federation
Search for player
Cerca
Rànquing inicial
Núm.
Nom
FideID
FED
Elo
Club/Ciutat
1
Ган-Эрдэнэ Сугар
MGL
2213
Оюунлаг
2
FM
Баасансүрэн Эрдэнэ
MGL
2171
GM шатрын клуб
3
Эрдэмдалай Ёндонжамц
MGL
2156
Дархан
4
Амарсайхан Даштогтох
MGL
2094
Монгени
5
Амин-Эрдэнэ Бурмаа
MGL
2087
Кайсса
6
MK
Цолмон Цээсорогдорж
MGL
2045
ЧД Цэцэн нүүдэл
7
Чингүүн Отгонбаяр
MGL
2027
Их мастер
8
MK
Нямбилэг Эрдэнэ-Очир
MGL
2022
Хэнтий
9
Эрхэмбаяр Амартайван
MGL
2009
Сүхбаатар
10
FM
Булганхан Ганзориг
MGL
1989
Төв клуб
11
Билгүүн Лхагвасанж
MGL
1980
Хан-Алтай
12
NM
Ашид Цэцэг-Өлзий
MGL
1973
Зууны шатар
13
Баясгалан Хэрлэн
MGL
1965
Төв клуб
14
Батням Мөнхбат
MGL
1955
Хөвсгөл
15
Мөнхтулга Базар-Аюуш
MGL
1918
Орхон аймаг
16
Мөнхтулга Ганбат
MGL
1907
Орхон аймаг
17
Өсөхбаяр Алтан-Эрдэнэ
MGL
1903
Өвөрхангай
18
Батмөнх Нямдорж
MGL
1890
Дархан чесс
19
Бат-Эрдэнэ Гансүх
MGL
1873
Төв аймаг Баянцогт сум
20
Энх-Амгалан ОД
MGL
1873
Сэлэнгэ
21
Түвшинбат Батсүрэн
MGL
1865
Шинэ Эрин
22
Балжинням Түмэндэмбэрэл
MGL
1834
Өвөрхангай
23
Мөнх-Очир Даваацэрэн
MGL
1825
ИЦС-81
24
Ням-Эрдэнэ Нямбаяр
MGL
1782
Хэнтий
25
Хангал Хосбаяр
MGL
1765
Хан-Алтай
26
Алтансүх Ганболд
MGL
1759
Сэлэнгэ
27
Бямбабаяр Цэдэндамба
MGL
1739
28
Тэмүүлэн Төмөрбаатар
MGL
1739
Дорнод
29
Оргил Өнөрбаян
MGL
1733
Багануур Төр Монгол
30
Өсөхбаяр Пүрэвсүрэн
MGL
1733
Сэлэнгэ
31
Билгүүн Нармандах
MGL
1728
Өмнөговь
32
Хүслэн Амгалан
MGL
1728
Зууны шатар
33
Түмэндэмбэрэл Ганбаатар
MGL
1727
Өмнөговь
34
Нармандах Лхамсүрэн
MGL
1719
Зууны шатар
35
Эрхэмтулга Баянбайгаль
MGL
1719
36
Гал-Эрдэнэ Чинбат
MGL
1682
Орхон аймаг
37
Эрдэнэмөнх Дэндэвгүнсэл
MGL
1671
Төв аймаг Аргалант сум
38
Лувсандорж Мөнхзаяа
MGL
1665
Хэнтий
39
Отгонсүрэн Дүгэрсүрэн
MGL
1651
Өвөрхангай
40
Билгүүндалай Наранцэрэн
MGL
1645
Зууны шатар
41
Пүрэвцэрэн Хангайхүү
MGL
1597
Говь-Алтай
42
Мөнгөнхүү Энхбат
MGL
1594
Их мастер
43
Ойдовсүрэн Т
MGL
1580
Говьсүмбэр
44
Өсөхбаяр Рагчаабазар
MGL
1556
Төв аймаг Борнуур
45
Цэлмэг Э
MGL
1544
Говьсүмбэр
46
Тэнгис Төмөрсүх
MGL
1542
ЧД Цэцэн нүүдэл
47
Мөнх-Очир Батжаргал
MGL
1480
Баянхонгор
48
Номин-Очир Баасан-Очир
MGL
1472
Ертөнц сургууль
49
Айбат Мельсбек
MGL
0
Баян-Өлгий аймаг
50
Амарболд Эрдэнэбат
MGL
0
Шинэ монгол
51
Анар Раднаабаатар
MGL
0
Шинэ монгол
52
Зэс-Эрдэнэ Мөнхзул
MGL
0
Зууны шатар
53
Мөнгөн Буянхишиг
MGL
0
Увс аймаг
54
Мөнгөнбагана Түмэндэмбэрэл
MGL
0
Завхан
55
Мөнхтөр Амгаланбаатар
MGL
0
48-р сургууль
56
Нямдаваа Батбаатар
MGL
0
Баянхонгор
57
Түвшинтөгс Хүрэлхүү
MGL
0
Чингис ШК
58
Төгөлдөр Баттогтох
MGL
0
2-р сургууль
59
Төгөлдөр Энхболд
MGL
0
Ховд
60
Төмөрбаатар Энхбаатар
MGL
0
Дорнод
61
Төрбат Чинбат
MGL
0
Дорнод
62
Цэдэнсодном Бат
MGL
0
Өвөрхангай
Servidor de resultats de torneigs d'escacs
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 21.04.2024 12:22
Impressió