Logged on: Gast
Servertime 26.04.2024 11:02:54
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 5 days (end-date) are shown after clicking the following button:
OBERT INTERNACIONAL DE LA UNIÓ GRACIENCA D'ESCACS
Last update 26.06.2010 17:30:56, Creator/Last Upload: Jaume Bosch Romay
Search for player
Search
Starting rank
No.
Name
FED
Rtg
Club/City
1
IM
Bergez Luc
FRA
2392
2
cm
Sanchez Ibern Marc
ESP
2265
Sant Marti
3
cm
Capellades Subirana Marc
ESP
2254
Peona I Peo
4
cm
Obon Temprano Sergi
ESP
2253
Sant Andreu
5
cm
Exposito Amaro Josue
ESP
2225
Passio
6
cm
Gardela Batlle Jordi
ESP
2173
Ateneu Colon
7
De Blois Figueredo Adria
ESP
2163
Peona I Peo
8
Ayala Abenza Jose Luis
ESP
2122
Bcn-Vulca
9
Vargas Dreschler Manel
ESP
2097
Catalunya
10
Brusi Noguera Ricardo Ll
ESP
2081
Uga
11
Sanchez Ibern Eric
ESP
2072
Sant Marti
12
Subirachs Mancebo Guillem
ESP
2061
Peona I Peo
13
cm
Castells Briones Miquel
ESP
2056
Uga
14
Rodriguez Rebull German
ESP
2054
Ateneu Barcelones
15
Adedeji Adekola
NGR
2039
Cecob
16
Garcia Castellote Oscar
ESP
2012
Peona I Peo
17
Cabot Muntane Jordi
ESP
2010
Agusti
18
Lopez Atay Diana Ruth
ESP
2008
Passio
19
Catarineu Navines Federico
ESP
1994
Ideal Clave
20
Medina Altamirano Karla
MEX
1990
Uga
21
Boulan Laura
FRA
1977
22
Murillo Farinas Miguel Angel
ESP
1976
Sant Joan Despi
23
Garcia Castellote Daniel
ESP
1965
Peona I Peo
24
Moya Arau Carles
ESP
1962
Peona I Peo
25
Rodriguez Ramos Jesus
ESP
1962
Bcn-Vulca
26
Daimiel Bescos Eleuterio
ESP
1959
Lira
27
Martinez Hernandez Noemi
ESP
1943
Llinars
28
Porta Bellido Xavier
ESP
1942
Cirera
29
Silva Rosas Cristian
ESP
1942
Ninot
30
Perez Grizia Jorge Adrian
ESP
1929
Cadena
31
Real Masdeu Albert
ESP
1914
Santcugatenca
32
Mir Vinas Pau Jose
ESP
1899
Ideal Clave
33
Flores Linan Josep Luis
ESP
1891
La Lira
34
Argente Cuerda Jordi
ESP
1888
Ideal Clave
35
Jimenez Ortiz Gonzalo
ESP
1875
Espiga
36
Parellada Diaz Adria
ESP
1871
Uga
37
Pin Senz Maximiliano
ESP
1826
Sant Joan Despi
38
Castillo Escario Yolanda
ESP
1812
Sant Andreu
39
Tortosa Moros Joan
ESP
1799
Ateneu Colon
40
Mendez Garcia Juan Ignacio
ESP
1784
Barbera
41
Vargas Ramirez Ana Maria
COL
1782
Montcada
42
Sanchez Criado Manel
ESP
1742
Sant Marti
43
Blasco Coll Andreu
ESP
1740
Castelldefels
44
Angles Borrell Oscar
ESP
1728
Escola Escacs De Bcn
45
Ani Virgil
ESP
1727
Uga
46
Garcia Lopez Nicolas
ESP
1699
Sant Andreu
47
Fernandez Garcia Jesus
ESP
1698
Ideal Clave
48
Rodriguez Batuecas Jordi
ESP
1687
Congres
49
Sanchez Coves Juan Josep
ESP
1679
Tres Peons
50
Cort Hidalgo Jordi
ESP
1672
Uga
51
Estape Jorba Miquel
ESP
1645
Cerdanyola Valles
52
Fernandez Benito Carlos Pablo
ESP
1608
Cadena
53
Diez Mauricio Sergio
ESP
1593
Ideal Clave
54
Fontela Hidalgo Victor
ESP
1518
Ideal Clave
55
Lopez Abaurrea Eduardo
ESP
1505
Ideal Clave
56
Moracia Pons Santiago
ESP
1505
Uga
57
Torres Julian Marc
ESP
1502
Uga
58
Garcia Extremera Manuel
ESP
1464
Lira
59
Rodriguez Llorens Jorge
ESP
1449
Uga
60
Saez Aguello Josep Maria
ESP
1916
Catalunya
61
Aguilo Cervera Xavier
ESP
1783
Sant Joan Despi
62
Fungueirino Pique Daniel
ESP
1763
Espiga
63
Arroyo Andrades Alberto
ESP
1741
Sant Joan Despi
64
Bermejo Cuadra Roberto
ESP
1700
Ideal Clave
65
Cano Candela Javier
ESP
1700
Comtal
66
Fernandez Sopuerta Pablo
ESP
1700
Comtal
67
Lora-Tamayo Morillo-Velarde Jaime
ESP
1700
Comtal
68
Nadal Fajardo Ricard
ESP
1700
Escola Escacs De Bcn
69
Vallejo Gonzalez Luis
ESP
1700
Sant Joan Despi
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 21.04.2024 12:22
Legal details/Terms of use