Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

25. posamično državno prvenstvo 2018 F18

последно ажурирање02.03.2018 18:45:55, Creator/Last Upload: slochess

Стартна листа на играчи

Бр.ИмеФидеИДФЕД.РтгИРтгНКлуб/Град
6FMDobrovoljc Vid14609843SLO22862384ŠD Krka Novo mesto
1IIZamar Kodelja Jurij14609649SLO22302323ŠK Nova Gorica
3CMBrinovec David14608642SLO21922315ŠK Žalec
9FMBratkovič Jakob14608634SLO21522201ŽŠK Maribor
8IBajo Tin14613816SLO19942118ŠD Kočevje
7IIAčimovič Vasja14614170SLO19442202ŠD Kočevje
5IBajc Aleksander14611570SLO19042068ŠK Triglav Krško
2IIMohr Pablo14631849SLO18381964ŽŠK Maribor
4IIIBojko Filip14611775SLO15151890ŠD Mengeš-Trzin