Logged on: Gast
Servertime 06.05.2024 03:50:06
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 2 weeks (end-date) are shown after clicking the following button:
KÄRNTNER SCHÜLERCUP 2018
Last update 23.05.2018 23:57:42, Creator: SV Rapid Feffernitz,Last Upload: Dipl.Ing.Heinz Herzog
Search for player
Search
Starting rank list
No.
AAA
FideID
FED
Rtg
Club/City
1
Schachner Matthias
1665324
AUT
1169
Sg Magistrat Klagenfurt
2
Haider David
1658689
AUT
961
Esv Askoe Admira Villach
3
Pesendorfer Timon
1661299
AUT
1046
Esv Askoe Admira Villach
4
Fischer Thomas
1654276
AUT
978
Sk Feistritz Paternion
5
Indarbieva Iman
1661949
AUT
1242
Esv Askoe Admira Villach
6
Gietler Matthias
1653130
AUT
912
Askoe Finkenstein
7
Ortner Paul
1662910
AUT
942
Askoe Finkenstein
8
Kofler Mathias
1658743
AUT
908
Askoe Finkenstein
9
Fischer Johanna
1654268
AUT
923
Sk Feistritz Paternion
10
Kohlweis-Peternel Jakob
1662902
AUT
800
Askoe Finkenstein
11
Maaskri Alina
1658930
AUT
945
Sv Raika Rapid Feffernitz
12
Egger Sasha
AUT
878
Esv Askoe Admira Villach
13
Wuebben Alexandra
GER
817
Esv Askoe Admira Villach
14
Eder Magdalena
1664239
AUT
800
Sk Feistritz Paternion
15
Enzi Jonas
1663151
AUT
800
Sv Raika Rapid Feffernitz
16
Vospernik Felix
AUT
800
Sg Magistrat Klagenfurt
17
Enzi Felix
AUT
807
Sv Raika Rapid Feffernitz
18
Arslan Leon
AUT
812
19
Baurecht Roman
AUT
800
Sgs/Hsv Spittal.
20
Bokhenek Christian
AUT
903
Sg Magistrat Klagenfurt
21
Eder Roland
1664247
AUT
851
Sk Feistritz Paternion
22
Kofler Gabriel
1658735
AUT
800
Askoe Finkenstein
23
Pucher Niclas
AUT
808
Sv Raika Rapid Feffernitz
24
Pucher Zoey
AUT
800
Sv Raika Rapid Feffernitz
25
Puschnig Jason
1664166
AUT
800
Sg Magistrat Klagenfurt
26
Smoliner Vincent Herbert
1658824
AUT
800
Askoe Finkenstein
27
Staber Lisa
1658964
AUT
800
Sgs/Hsv Spittal.
28
Stanojevic Sara
14639696
SLO
817
Sk Feistritz Paternion
29
Chen Kevin
AUT
855
Esv Askoe Admira Villach
30
Gajic Nikola
AUT
0
Sg Magistrat Klagenfurt
31
Mölzer Welfhard
1661272
AUT
801
Esv Askoe Admira Villach
32
Puschnig Julian
AUT
0
Sg Magistrat Klagenfurt
33
Schirnik Luis
AUT
0
Vst Voelkerm. Gojer/K.Ents
34
Schlimp Marvin
AUT
857
Sg Magistrat Klagenfurt
35
Wukoutz Max
1655868
AUT
1098
Sg Magistrat Klagenfurt
36
Scheibenpflug Wendelin
1658808
AUT
945
Sv Asvoe St.Veit/Glan
37
Schack Philipp
AUT
800
Esv Askoe Admira Villach
38
Sereinig Alexej
AUT
0
Esv Askoe Admira Villach
39
Puschnig Helena
AUT
0
Sg Magistrat Klagenfurt
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 21.04.2024 12:22
masthead