Logged on: Gast
Servertime 11.05.2024 17:47:42
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Почетна
Турнир-База на податоци
Првенство на Австрија
Слики
FAQ
Online Регистрација
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:
покажите податоци за турнирот
TEMPO 13-01-2018 RSK
последно ажурирање13.01.2018 17:04:55, Creator: Ilgar Bajarani,Last Upload: IA Mammadzade Nurali
Search for player
Пребарувај
Стартна ранг листа
Бр.
Име
ФидеИД
ФЕД.
Ртг
1
FM
Gasanov Zaur
34125970
RUS
2229
2
Manafov Vugar
13410814
AZE
2193
3
Mustafayev Farid
13408771
AZE
2181
4
Ismayilov Muhammad
13410024
AZE
2021
5
WCM
Allahverdiyeva Ayan
13412590
AZE
1958
6
Mammadov Anar
13417320
AZE
1801
7
Khudiyev Sanan
13413970
AZE
1785
8
Mehtiyev Tariel
13415026
AZE
1759
9
Huseynli Agil
13423410
AZE
1705
10
Valiyev Shahin
13424203
AZE
1696
11
Muradov Asgar
13404563
AZE
1689
12
Baghirov Ramis
13402170
AZE
1679
13
Hasan-Zada Mehman
13419951
AZE
1663
14
Hajizada Joshgun
13420887
AZE
1579
15
Israilov Agil
13419013
AZE
1577
16
Israfilov Emil
13423029
AZE
1545
17
Mehraliyev Emil
13420771
AZE
1525
18
Rzazada Aykhan
13418610
AZE
1513
19
Alasgarli Ibrahim
13416243
AZE
1486
20
Bakhshiyev Habib
13429230
AZE
1481
21
Aghayev Tofig
13402811
AZE
1476
22
Rzazada Gasim
13418629
AZE
1468
23
Ahmadov Ramil
13430386
AZE
1443
24
Mammadov Fazil
13432290
AZE
1433
25
Hajiyev Zaur
13419676
AZE
1416
26
Abdulbaghiyev Rufat
13416502
AZE
1392
27
Manafov Yusif
13423657
AZE
1339
28
Davudov Tunar
13422316
AZE
1322
29
Ismayilov Nail
13425412
AZE
1314
30
Zuqanov Ali
13413953
AZE
1300
31
Huseynli Gabil
13427709
AZE
1277
32
Huseynli Murad
44161166
RUS
1261
33
Ismayilova Khanim
13429019
AZE
1235
34
Aliyeva Aysha
13419447
AZE
1140
35
Alizada Pasham
13424491
AZE
1133
36
Mehtizada Murad
13421301
AZE
1124
37
Seyidli Mirfamil
13425633
AZE
1121
38
Rashidova Nargiz
13425420
AZE
1052
39
Ismayilova Salbinaz
13429949
AZE
1032
40
Huseynov Sadix
AZE
1900
41
Salayev Fuad
13423100
AZE
1900
42
Seyidov Faig
13433091
AZE
1900
43
Shirinov Akif
AZE
1900
44
Hasanaliyev Zaur
13433075
AZE
1850
45
Najafov Rufat
13417347
AZE
1850
46
Tahmazov Ziyaddin
AZE
1850
47
Ahmadov Davud
AZE
1800
48
Allahverdiyev Huseyn
13431650
AZE
1800
49
Khalilov Qalib
AZE
1800
50
Suleymanov Farid
1800
51
Aliyeva Banu
13419455
AZE
1700
52
Guliyeva Fatima
13432575
AZE
1700
53
Zarbaliyeva Daniz
13431900
AZE
1700
54
Aslan Seyyid Muhammad
13425455
AZE
1600
55
Davudova Nubar
13422324
AZE
1600
56
Guliyeva Aylin
AZE
1600
57
Seyidov Miryasin
AZE
1600
58
Rajabov Alihuseyn
AZE
1400
Сервер на Chess-Tournament-Results
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 06.05.2024 10:32
masthead