Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Blitzturnier NÖ Jugend LM 2018

последно ажурирање03.01.2018 21:46:52, Creator/Last Upload: nö.-schachverband

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФидеИДФЕД.Ртг
1Pernerstorfer Max1657607AUT1794
2Linhart Felix1648128AUT1742
3Pernerstorfer Moritz1657615AUT1697
4Schmidt Florian1648187AUT1609
5Faderbauer Noah1649531AUT1604
6Riegler Moritz1658646AUT1464
7Wolf JulianAUT1369
8Zeindl Noah1657674AUT1266
9Högl RaphaelAUT1261
10Lauda Victoria1661779AUT1226
11Pernerstorfer Leo1664832AUT1132
12Handrich RaoulGER1107
13Jungwirth PatrikAUT986
14Bürgmayr MarioAUT0
15Schiller JanAUT0
16Weichhart DanielAUT0