Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Nat. Ch. Quarterfinal 2017-18 Kiryat Ono

последно ажурирање07.02.2018 21:48:31, Creator/Last Upload: israel chess federation (licence 12)

Податоци за играчот

ИмеKaspin Ido
Носител32
Рејтинг1695
Национален рејтинг1695
Меѓународен рејтинг1480
Рејтинг перформанс1400
FIDE ртг +/--23,2
Поени1,5
Место31
ФедерацијаISR
Клуб/ГрадKiryat Ono
Идентификациски број24707
Фиде-ИД2818744
Година на раѓање 2003

 

КолоБо.СНоИмеРтгФЕД.Клуб/ГрадПоениРез.
1158Nissim Yonatan2063ISRPetach Tikva4,5w 0
21521Mizrahi Ido1958ISRKiryat Ono5,5s 0
31511Levits Yuri2027ISRPetach Tikva3,5w ½
41519Kremer Pavel1985ISRPetach Tikva0,5- 1K
51629Gradenwitz Oded1821ISRPetach Tikva2,0w 0
61524Shwarchbard Zvi1922ISRTel Aviv4,0s 0
71520Alperovich Asher1960ISRTel Aviv4,5s 0
81431Qasem Huda1726ISRKfar Saba4,0w 0
91522Nechemya Natan1938ISRHertzliya3,5w 0
Advertisement