Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Nat. Ch. Quarterfinal 2017-18 Kiryat Ono

последно ажурирање07.02.2018 21:48:31, Creator/Last Upload: israel chess federation (licence 12)

Податоци за играчот

ИмеShetah Roi
Носител23
Рејтинг1934
Национален рејтинг1934
Меѓународен рејтинг1792
Рејтинг перформанс1875
FIDE ртг +/-36,4
Поени4,5
Место17
ФедерацијаISR
Клуб/ГрадKiryat Ono
Идентификациски број21730
Фиде-ИД2820323
Година на раѓање 2003

 

КолоБо.СНоИмеРтгФЕД.Клуб/ГрадПоениРез.
157Bodenshtein Yair2067ISRKiryat Ono6,0s 0
21211Levits Yuri2027ISRPetach Tikva3,5s 1
31027Verny David1893ISRKiryat Ono3,5w 1
471Philosoph Assi2191ISRKiryat Ono5,0w 0
5913Klein Boris2013ISRAshkelon4,0s 0
61331Qasem Huda1726ISRKfar Saba4,0w ½
71016Friedland Eldar1996ISRPetach Tikva4,0s 1
8928Fudim Ariel1871ISRPetach Tikva3,5w 1
9721Mizrahi Ido1958ISRKiryat Ono5,5s 0
Advertisement