Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Nat. Ch. Quarterfinal 2017-18 Kiryat Ono

последно ажурирање07.02.2018 21:48:31, Creator/Last Upload: israel chess federation (licence 12)

Податоци за играчот

ИмеNechemya Natan
Носител22
Рејтинг1938
Национален рејтинг1938
Меѓународен рејтинг1830
Рејтинг перформанс1745
FIDE ртг +/--18,2
Поени3,5
Место27
ФедерацијаISR
Клуб/ГрадHertzliya
Идентификациски број20084
Фиде-ИД2825422
Година на раѓање 1969

 

КолоБо.СНоИмеРтгФЕД.Клуб/ГрадПоениРез.
145Solomon Asif2129ISRPetach Tikva6,0w 0
21629Gradenwitz Oded1821ISRPetach Tikva2,0s ½
31318Vardi Shlomit1993ISRRishon Lezion4,5w 0
41411Levits Yuri2027ISRPetach Tikva3,5s ½
51524Shwarchbard Zvi1922ISRTel Aviv4,0w 1
61027Verny David1893ISRKiryat Ono3,5s 0
71314Klevinskiy David2010ISRPetach Tikva4,0w 0
816-слободен- --- ½
91532Kaspin Ido1695ISRKiryat Ono1,5s 1