Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Nat. Ch. Quarterfinal 2017-18 Kiryat Ono

последно ажурирање07.02.2018 21:48:31, Creator/Last Upload: israel chess federation (licence 12)

Податоци за играчот

ИмеKlevinskiy David
Носител14
Рејтинг2010
Национален рејтинг2010
Меѓународен рејтинг1977
Рејтинг перформанс1781
FIDE ртг +/--43,8
Поени4
Место24
ФедерацијаISR
Клуб/ГрадPetach Tikva
Идентификациски број15206
Фиде-ИД2808404
Година на раѓање 1946

 

КолоБо.СНоИмеРтгФЕД.Клуб/ГрадПоениРез.
11028Fudim Ariel1871ISRPetach Tikva3,5s 0
21424Shwarchbard Zvi1922ISRTel Aviv4,0w 0
31613Klein Boris2013ISRAshkelon4,0s 0
41629Gradenwitz Oded1821ISRPetach Tikva2,0s 1
51311Levits Yuri2027ISRPetach Tikva3,5w 1
61126Sherman Reem1903ISRPetach Tikva4,0w 0
71322Nechemya Natan1938ISRHertzliya3,5s 1
81120Alperovich Asher1960ISRTel Aviv4,5w ½
91031Qasem Huda1726ISRKfar Saba4,0s ½
Advertisement