Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Nat. Ch. Quarterfinal 2017-18 Kiryat Ono

последно ажурирање07.02.2018 21:48:31, Creator/Last Upload: israel chess federation (licence 12)

Податоци за играчот

ИмеKlein Boris
Носител13
Рејтинг2013
Национален рејтинг2013
Меѓународен рејтинг1953
Рејтинг перформанс1850
FIDE ртг +/--24,2
Поени4
Место20
ФедерацијаISR
Клуб/ГрадAshkelon
Идентификациски број5699
Фиде-ИД2805480
Година на раѓање 1946

 

КолоБо.СНоИмеРтгФЕД.Клуб/ГрадПоениРез.
1927Verny David1893ISRKiryat Ono3,5w 0
21325Fudim Binyamin1921ISRPetach Tikva5,5s 0
31614Klevinskiy David2010ISRPetach Tikva4,0w 1
41124Shwarchbard Zvi1922ISRTel Aviv4,0s 1
5923Shetah Roi1934ISRKiryat Ono4,5w 1
679Sokolovsky Yahli2053ISRKiryat Ono4,0s 0
771Philosoph Assi2191ISRKiryat Ono5,0s 0
81026Sherman Reem1903ISRPetach Tikva4,0w 1
9810Aizenberg Benny2049ISRPetach Tikva5,0s 0