Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Nat. Ch. Quarterfinal 2017-18 Kiryat Ono

последно ажурирање07.02.2018 21:48:31, Creator/Last Upload: israel chess federation (licence 12)

Податоци за играчот

ИмеAizenberg Benny
Носител10
Рејтинг2049
Национален рејтинг2049
Меѓународен рејтинг1986
Рејтинг перформанс1940
FIDE ртг +/--18,4
Поени5
Место11
ФедерацијаISR
Клуб/ГрадPetach Tikva
Идентификациски број24210
Фиде-ИД2821125
Година на раѓање 2006

 

КолоБо.СНоИмеРтгФЕД.Клуб/ГрадПоениРез.
1725Fudim Binyamin1921ISRPetach Tikva5,5w 1
225Solomon Asif2129ISRPetach Tikva6,0s ½
332FMZalkind Konstantin2176ISRNetanya7,5w 0
4931Qasem Huda1726ISRKfar Saba4,0w ½
5828Fudim Ariel1871ISRPetach Tikva3,5s 1
656Ben Ari Yannay2074ISRKiryat Ono5,0s 1
7415Inbal Nimrod2008ISRKiryat Ono6,0w 0
8718Vardi Shlomit1993ISRRishon Lezion4,5s 0
9813Klein Boris2013ISRAshkelon4,0w 1
Advertisement