Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

2. New Chess Brains IM-Turnier-A

последно ажурирање07.01.2018 14:08:04, Creator/Last Upload: hugo schulz (ia)

Стартна листа на играчи

Бр. ИмеФидеИДФЕД.РтгРтгИРтгНКлуб/Град
7
GMGenov Petar2900211FID245724570
2
IMSouleidis Georgios4206827GRE240324032377Hamburger SK von 1830 eV
6
FMSchmidek Emil12908150GER237223722269Schachfreunde Berlin 1903 e.V.
3
Engel Luis12961523GER236623662330Hamburger SK von 1830 eV
5
FMMustaps Matiss11602295LAT232923290
10
Kopylov Daniel12921971GER232223222221TuRa Harksheide von 1945 Norde
4
FMOlsen Filip Boe1440640DEN230723072226SG Turm Kiel von 1910
9
IMBodnar Alexander14107619UKR228022802236TuRa Harksheide von 1945 Norde
1
WIMSieber Fiona12902373GER217321732185SG Aufbau Elbe Magdeburg
8
Trifan Andrei Ioan12967068GER213121312120SF Sasbach e.V.
Advertisement