Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

2. New Chess Brains IM-Turnier-B

последно ажурирање07.01.2018 14:01:43, Creator/Last Upload: hugo schulz (ia)

Стартна листа на играчи

Бр. ИмеФидеИДФЕД.РтгИРтгНКлуб/Град
5
GMLanka Zigurds11600047LAT24252397SC Viernheim 1934 e.V.
1
IMKopylov Michael14105080UKR24102371SK Norderstedt von 1975
6
Pfreundt Jakob12918156GER23842332Königsspr. SC.1984 e.V.
7
FMParvanyan Ashot13307550ARM23792302SK Norderstedt von 1975
8
IMBerg Klaus1400053DEN23232224SG Turm Kiel von 1910
2
FMRiess Alexander12953326GER23052259Lübecker SV
10
FMNielsen Viktor Haarmark1444492DEN22900
4
FMSchneider Jana12924997GER22052190Spvgg 1946 e.V. Stetten
9
WFMRogozenco Teodora12938084GER21692095Hamburger SK von 1830 eV
3
Pajeken Jakob Leon12942839GER21652161Hamburger SK von 1830 eV
Advertisement