Logged on: Gast
Servertime 04.05.2024 11:40:04
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Почетна
Турнир-База на податоци
Првенство на Австрија
Слики
FAQ
Online Регистрација
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:
покажите податоци за турнирот
SUB10 - 17º Circuito Regional Oeste de Xadrez - LACERDÓPOLIS 8ª Etapa
последно ажурирање21.11.2017 02:02:31, Creator/Last Upload: Associação MM Eventos Esportivos
Search for player
Пребарувај
Стартна ранг листа
Бр.
Име
ИД
ФидеИД
ФЕД.
РтгИ
РтгН
пол
Тип
Клуб/Град
1
Lucas Zanol Gheller
0
2196778
BRA
1239
0
U10
Fraiburgo
2
Gustavo Santos Rohling
42233
BRA
0
1800
U10
Fraiburgo
3
Aline Balena
43111
2196670
BRA
0
1759
w
U10
Concórdia
4
Heloisa Borges Lopes
45687
BRA
0
1758
w
U10
Fraiburgo
5
Vinicius Madruga De Barros
52398
BRA
0
1748
U10
Lages
6
Ezequiel Chitolina
46675
2197227
BRA
0
1747
U10
Concórdia
7
Ana Clara Slongo
0
BRA
0
0
w
U10
Joaçaba
8
Ana Laura Belo Resmini
0
BRA
0
0
w
U10
Joaçaba
9
Arian Bittencourt
0
BRA
0
0
U10
Seara
10
Daniel José Palumbo Rodrigues
0
BRA
0
0
U10
Lages
11
Daniel Zonta Reginato
0
BRA
0
0
U10
Fraiburgo
12
Fabio Henrique Frizon
0
BRA
0
0
U10
Fraiburgo
13
Francisco Hepp Ghidini
0
BRA
0
0
U10
Fraiburgo
14
Gabriele Muller De Carvalho
0
BRA
0
0
w
U10
Fraiburgo
15
Guilherme Da Silva Pedroso
0
BRA
0
0
U10
Joaçaba
16
Gustavo Gugel
0
BRA
0
0
U10
Fraiburgo
17
Gustavo Henrique Franzo Alves
0
BRA
0
0
U10
Fraiburgo
18
Henrique Mazutti Ritter
0
BRA
0
0
U10
Fraiburgo
19
Kalid Katimi Abdallah
0
BRA
0
0
U10
Fraiburgo
20
Kaue Berticelli
0
BRA
0
0
U10
Ajaxi - Itá
21
Laura Campos
0
BRA
0
0
w
U10
Fraiburgo
22
Leticia Vitória Guedes Gerhard
0
BRA
0
0
w
U10
Fraiburgo
23
Lucas Joelson Euclides Merlo
0
BRA
0
0
U10
Joaçaba
24
Luis Aurélio Damião
0
BRA
0
0
Lages
25
Mateus Fogaça De Almeida
0
BRA
0
0
Lages
26
Matheus Castro Arruda
0
BRA
0
0
Lages
27
Matias Miguel Paim Eli
0
BRA
0
0
Lages
28
Paulo Henrique Lemos
0
BRA
0
0
Chapecó
29
Saymon Santana
0
BRA
0
0
U10
Chapecó
30
Sofia Pereira De Lima
0
BRA
0
0
w
Lages
31
Tallison Tacca
0
BRA
0
0
U10
Ajaxi - Itá
32
Thaila Hanauer
0
BRA
0
0
w
U10
Ajaxi - Itá
33
Vanessa Tóffoli
0
BRA
0
0
w
U10
Fraiburgo
34
Yasmin A.S. De Oliveira
0
BRA
0
0
w
U10
Joaçaba
35
Yuri Leandro Vieira
0
BRA
0
0
Chapecó
Сервер на Chess-Tournament-Results
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 21.04.2024 12:22
masthead