Logged on: Gast
Servertime 04.05.2024 15:47:24
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Почетна
Турнир-База на податоци
Првенство на Австрија
Слики
FAQ
Online Регистрација
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:
покажите податоци за турнирот
Bad Ragazer Osteropen 2018
последно ажурирање05.04.2018 10:07:37, Creator/Last Upload: Vbg. Schachverband
Search for player
Пребарувај
Стартна ранг листа
Бр.
Име
ФидеИД
ФЕД.
Ртг
пол
Тип
Клуб/Град
1
GM
Teske Henrik
4611500
GER
2490
Sv Empor Erfurt
2
FM
Goldstern Filip Daniel
1000730
NED
2275
Sen
Zürich Sg
3
FM
Jürgens Peter
4609700
GER
2229
Sf Lilienthal Von 1971
4
IM
Habibi Ali
4604393
GER
2226
Sen
Gonzen
5
Wagner Leopold Franziskus
1641581
GER
2220
U12
Wolfurt
6
Reinhardt Bernd
4606043
GER
2213
Bg Buchen
7
Siclari Giovanni
869376
ITA
2210
Italien
8
Curien Nicolas
1301101
SUI
2202
Bern Schwarz-Weiss
9
Neuberger Guido
4642112
GER
2199
Chur
10
Potterat Marc
1301071
SUI
2148
St. Gallen Sk
11
Migliorini Matteo
873896
ITA
2136
Tollegno
12
Just Wolfgang
4648749
GER
2133
Vfb Schach Leipzig E.V.
13
Bischofberger Dario
1322087
SUI
2118
Chur
14
Bardone Lorenzo
862452
ITA
2111
Italien
15
Pommerehne Michael
24680974
GER
2107
Sc Brombach E.V.
16
Pfister Peter
1303562
SUI
2096
Zürich Réti Ask
17
WFM
Priedite Ingrida
11600217
LAT
2082
w
Sen
Lettland
18
Gass Ulrich Dr.
4683307
GER
2077
Sen
Sc Eppingen
19
Jähn Michael
24623466
GER
2062
Winterthur Sg
20
Vonhoff Nils
24692301
GER
2023
Blau-Weiß Buchholz
21
Selinga Jan
14946084
SVK
2022
U18
Gonzen
22
Krenz Sarah
24609927
SUI
2018
w
Winterthur Sg
23
CM
Schmitz Andreas Arnold
4609875
GER
2014
Internationaler Schachverein F
24
WGM
Vilerte Tamara
11602589
LAT
1999
w
Sen
Lettland
25
Deubelbeiss René
1308912
SUI
1973
Sen
Riehen Schachgesellschaft
26
Melderis Uldis
11600845
LAT
1947
Lettland
27
Arquint Andri
1305042
SUI
1932
Engadin
28
Just Joachim
4648102
GER
1928
Sen
Sv Motor Zeitz
29
WFM
Schmitz Manuela
4626001
GER
1923
w
Internationaler Schachverein F
30
Tillmann Marc
1303988
SUI
1912
Zollikofen
31
Jenny Philipp
1336517
SUI
1911
U16
Winterthur Sg
32
Budic Omer
1637797
AUT
1908
Rankweil
33
Eschle Hubert
4673395
GER
1901
Sen
Sr Spaichingen
34
Zindel Ernst
1306006
SUI
1900
Sen
Zug
35
Büchel Samuel
1322095
SUI
1896
Rheintal
36
Rusconi Benito
1331604
SUI
1896
St. Gallen Sk
37
Jelic Dejan
14531216
LIE
1894
Triesen Sc
38
Bartholet Sven
1331175
SUI
1886
Gonzen
39
Ernst Heinz
1303295
SUI
1866
Sen
Ostermundigen Bantiger
40
Joller Hans
1303589
SUI
1857
Sen
Pfäffikon (Zh)
41
Vernuks Vjaceslavs
11605979
LAT
1857
Lettland
42
Schmid Jakob
1327550
SUI
1849
Chur Schachfreunde
43
Greussing Stefan
1637681
AUT
1824
Höchst
44
Gamsa Loris
1335022
SUI
1823
U16
Winterthur Sg
45
Zogg Werner
1335553
SUI
1817
Gonzen
46
Klauser Andreas P.
1337432
SUI
1815
Gonzen
47
Hämmerle Dietmar
1623796
AUT
1789
Lustenau
48
Nesimovic Kemal
1627961
AUT
1778
Wolfurt
49
Kindle Dimitri
1339524
SUI
1757
St. Gallen Sk
50
Karner Sylvia
1652265
AUT
1751
w
Hohenems
51
Emmott Steven Newman
1307088
SUI
1737
Genève Amateurs Caeg
52
Berg Wolfgang
1328271
SUI
1726
Sen
March-Höfe
53
Kienböck Benjamin
1649353
AUT
1721
U12
Hohenems
54
Vonhoff Joerg
24693669
GER
1712
Sen
Blau-Weiß Buchholz
55
Jürgens Helmut
4669932
GER
1680
Sen
Gütersloher SV
56
Wagner Daniel
1341596
SUI
1676
Gonzen
57
Frei Gustav
1327313
SUI
1673
Sen
Muttenz
58
Hofer Maximilian
1625560
AUT
1622
Feldkirch
59
Fröwis Gerhard Mag.
1621998
AUT
1621
Sen
Lustenau
60
Kutlesa Mate
1337157
SUI
1616
Gonzen
61
Potterat Aaron
1630377
SUI
1563
U16
St. Gallen Sk
62
Gruber Jürg
1307800
SUI
1562
Sen
Chur Schachfreunde
63
Seebacher Stefan Dr.
1660861
AUT
1559
Sen
Sonnenberg
64
Megroz Michael
1327836
SUI
1551
Winterthur
65
Babic Adrijan
1661760
AUT
1522
U12
Götzis
66
Huber Ruth
1315234
SUI
1518
w
Sen
Winterthur Sg
67
Hofer Martin
1664395
AUT
1517
Feldkirch
68
Weissenberger Julius
16244826
GER
1513
U12
Sc Lindau
69
Rappazzo Johannes
1340069
SUI
1512
U10
Zürich Chess4kids
70
Ludescher Gerhard
1664409
AUT
1509
Sen
Rankweil
71
Krstic Aleksandar
1335936
SUI
1495
Buchs (Sg)
72
Lincke Paul
1302507
SUI
1466
Sen
Winterthur Sg
73
Britschgi Michèle
1313916
SUI
1451
w
Sen
Luzern Tribschen
74
Zogg Alexander
12000191
SUI
1449
U12
Gonzen
75
Wagner Maximilian
12971570
GER
1431
U16
Wolfurt
76
Virovets Lev
1339907
SUI
1374
U14
Lausanne Grand Echiquier
77
Weissenhofer Jonas
12000183
LIE
1364
U12
Triesen Sc
78
Schmid Luzius
1335367
SUI
1350
Sen
Chur Sk
79
Schade Michael
1661051
AUT
1349
Höchst
80
Guba Viktor
1662279
AUT
1337
U10
Dornbirn
81
Wagner Xaver
1662295
AUT
1173
U10
Wolfurt
82
Kienböck Samuel
1661752
AUT
1050
U10
Hohenems
83
Wagner Francesca Eleonora
1664921
AUT
899
w
U08
Wolfurt
84
Kienböck Stefan
1665928
AUT
0
Hohenems
85
Lutz Samuel
1341600
SUI
0
U12
Gonzen
Сервер на Chess-Tournament-Results
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 21.04.2024 12:22
masthead