Logged on: Gast
Servertime 26.04.2024 21:39:38
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Почетна
Турнир-База на податоци
Првенство на Австрија
Слики
FAQ
Online Регистрација
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:
покажите податоци за турнирот
Ukraine Championship (open, blitz) -2017
последно ажурирање14.10.2017 12:45:11, Creator/Last Upload: Oleg Tovchyga
Search for player
Пребарувај
Стартна ранг листа
Бр.
Име
ФидеИД
ФЕД.
Ртг
1
GM
Bortnyk Olexandr
14120828
UKR
2682
2
GM
Bogdanovich Stanislav
14115298
UKR
2654
3
IM
Bortnyk Mykola
14120836
UKR
2617
4
GM
Gasanov Eldar
14104466
UKR
2588
5
IM
Kovalev Denis
14104059
UKR
2490
6
IM
Mirzoev Emil
14108640
UKR
2478
7
Omelja Artem
14119846
UKR
2451
8
GM
Bernadskiy Vitaliy
14100371
UKR
2446
9
IM
Kurayan Ruslan
14120615
UKR
2442
10
IM
Alexikov Alexander
14103958
UKR
2414
11
Lukiyanchuk Vladislav
14127113
UKR
2407
12
IM
Mischuk Dmitry
14118734
UKR
2406
13
IM
Shalimov Valery
14104881
UKR
2395
14
Borsuk Konstantin
14113406
UKR
2380
15
Solovchuk Oleksiy
14115220
UKR
2349
16
FM
Molchanov Oleksii
14119820
UKR
2344
17
FM
Punin Andrii
14112639
UKR
2335
18
FM
Martynov Roman
14132044
UKR
2315
19
Bordovsky Vladimir
14118467
UKR
2310
20
FM
Roshka Yevgeniy
14129558
UKR
2304
21
Grebeniuk Semen
14117509
UKR
2300
22
FM
Naboka Sergey
14123452
UKR
2288
23
Galperin Platon
14165414
UKR
2279
24
FM
Zazuliak Andriy
14116138
UKR
2265
25
FM
Rapoport Georgy
14119218
UKR
2252
26
FM
Bykovskiy Oleg
14129825
UKR
2247
27
Safronov Mikhail
14142830
UKR
2218
28
Bezkorovaina Mariia
14116324
UKR
2217
29
Basko Bogdan
14115794
UKR
2212
30
Kushko Dmitriy
14162261
UKR
2212
31
FM
Baidetskyi Valentin
14142317
UKR
2211
32
Tatarinov Maxim
14114437
UKR
2202
33
Boronin Andrey
14142376
UKR
2185
34
FM
Mukha Nikolay
14125455
UKR
2178
35
IM
Labensky Igor
14102927
UKR
2159
36
Levitskiy Andrey
14132885
UKR
2153
37
Gayun Dmytro
14141434
UKR
2133
38
IM
Stets Vasilij
14106965
UKR
2126
39
Penza Denis
14124106
UKR
2125
40
Molchanov Mykola
14120232
UKR
2118
41
Bazhan Vitaliy
14125188
UKR
2117
42
IM
Smolin Sergey
4131177
UKR
2116
43
Larkin Vladyslav
14152894
UKR
2108
44
Alaev Pavel
14116529
UKR
2104
45
WIM
Zinkevich Julia
14108160
UKR
2090
46
FM
Scherbov Grigory
14126540
UKR
2089
47
Bogdanov Zakhar
14139669
UKR
2081
48
Lisnyak Vladislav
14136880
UKR
2056
49
WFM
Martynkova Olena
14134039
UKR
2031
50
Gorgola Georgiy
14118971
UKR
2026
51
Khristovoy Roman
14142066
UKR
2022
52
WFM
Rudenko Veronika
14171481
UKR
1978
53
Lyapka Ruslan
14134420
UKR
1973
54
Abramyan Artur
14131951
UKR
1950
55
Shalymov Oleksandr
14164361
UKR
1930
56
Kara-Mustafa Alexey
14142155
UKR
1923
57
Palamarchuk Andriy
14134470
UKR
1888
58
Salah Nadezhda
14139758
UKR
1870
59
WFM
Dudrova Anastasia
14129051
UKR
1869
60
Morozov Vitalij
14133008
UKR
1862
61
Katesh Yan
14152932
UKR
1846
62
Bilych Olexiy
14156504
UKR
1798
63
Morozov Vladislav
14173867
UKR
1785
64
Dovbysh Mykhailo
UKR
0
Сервер на Chess-Tournament-Results
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 21.04.2024 12:22
masthead