Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Ομαδικό Πρωτάθλημα Παίδων - Κορασίδων 2017 Προκιματικοί Αγώνες Ανατολικής Μακεδονίας - Θράκης

последно ажурирање27.10.2017 11:20:34, Creator/Last Upload: chesskavala

Конечен пласман после 4 Кола

Рк.СНоЕкипаПартии  +   =   -  ТБ1  ТБ2  ТБ3 
16Ο.Φ.Σ. ΚΑΒΑΛΑΣ43100716,0
28Μ.Γ.Σ. ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ43100715,0
34Σ.Ο. ΦΕΡΩΝ42110513,0
47Σ.Ο. ΞΑΝΘΗΣ42020414,0
51Π.Σ.Σ. ΚΗΦΗΣΙΑΣ ΣΕΡΡΩΝ42020411,0
62ΠΝΕΥΜΑΘΛΟΝ41120312,0
5Σ.Ο. ΔΡΑΜΑΣ41120312,0
83ΣΚΑ.ΚΙ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ4022027,0
99Ε.Σ. ΔΡΑΜΑΣ4013017,5

Белешка:
Tie Break1: The results of the teams in then same point group according to Matchpoints
Tie Break2: Matchpoints (2 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Tie Break3: points (game-points)