Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Torneo Nacional De Ajedrez Universitario Femenino Por Equipos 2017

последно ажурирање10.10.2017 17:11:43, Creator/Last Upload: wilfredo paulino

Конечен пласман после 5 Кола

Рк.СНоЕкипаПартии  +   =   -  ТБ1  ТБ2 
11UASD55001012,0
22UNPHU5311710,5
35UCNE531178,5
43UNAPEC530267,5
58INTEC530267,5
67UNICARIBE530265,5
74PUCMM520349,0
86UNIBE520346,5
911UCE520346,0
1010O Y M510425,5
119ISA410322,5

Белешка:
Tie Break1: Matchpoints (2 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Tie Break2: points (game-points)

Advertisement