Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

4.liga B21 2017/18

последно ажурирање09.04.2018 20:04:59, Creator/Last Upload: slovak chess federation

Пласман со партии

Рк.Екипа12345678 ТБ1  ТБ2  ТБ3 
1CCVC Belusa B * 245431826,00
2KNS Nemsova / Horne Srnie B3 * 3441722,50
3Povazske Podhradie C1 * 23431320,00
4KNS Nemsova / Horne Srnie C3 * 917,00
5Dubnica E½22 * 5818,00
6SK Trencin C011 * 3712,50
7Dubnica F1122 * 2414,00
8CVC Vcielka Puchov2½03 * 310,00

Белешка:
Tie Break1: Matchpoints (3 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Tie Break2: points (game-points)
Tie Break3: The results of the teams in then same point group according to Matchpoints