OÖ 1. Klasse Süd-West 2017/201

Last update 20.10.2017 21:19:10, Creator/Last Upload: landesverband oberösterreich eloreferat

Parameters Show tournament details, Link with tournament calendar
ListsRanking crosstable, Rank table, Starting rank list of players, Alphabetical list, Playing schedule
Team-Composition with round-results, Team-Composition without round-results, Team-Pairings of all rounds
Board PairingsRd.1, Rd.2
The best playersaccording Points, according percent
The best player per boardaccording Points, according percent
Excel and PrintPrint list, Export to Excel (.xls), Export to Excel (.xlsx), Export to PDF-File, AUT rating-calculation,

Rank after Round 2

No.NameRtgTeamPts.Games%Bo.
1Gruber Sebastian1482Vöcklabruck 52,02100,01
2Loidl Gerhard1607Taufkirchen 12,02100,02
3Katherl Helmuth1504Vöcklabruck 32,02100,02
4Fuchs Gerhard1487Ried/Innkreis 41,5275,01
5Gruber Rudolf1459Ried/Innkreis 31,5275,02
6Andessner Johann1405Ried/Innkreis 41,5275,03
7Felleitner Christina1246Gmunden 31,5275,03
8Strassmair Christian1451Schach am Attersee 21,01100,01
9Dewald Marcel1639Ried/Innkreis 41,01100,01
10Milinovic Nedeljko1520Bad Goisern 11,01100,01
11Haupt Arnold1525Bad Goisern 11,01100,02
12Dines Juergen1524Schach am Attersee 21,01100,02
13Gadermair Georg1729Frankenburg 31,01100,02
14Neuboeck Rudolf Mag.1491Gmunden 31,01100,02
15Standhartinger Guenther Ing.1422Taufkirchen 11,01100,03
16Molnar Hans1606Vöcklabruck 31,01100,03
17Baumgartner Gerhard1555Taufkirchen 11,01100,04
18Haslinger Karl1482Vöcklabruck 31,01100,04
19Schiendorfer Thomas1470Bad Goisern 11,01100,04
20Sammer Christian1422Vöcklabruck 41,01100,04
21Steininger Rudolf Mag.1384Taufkirchen 21,0250,01
22Seiler Alfred1285Vöcklabruck 41,0250,01
23Burgstaller Christian DI.1542Ried/Innkreis 31,0250,01
24Bernhard Rudolf1272Vöcklabruck 41,0250,02
25Emprechtinger Anton1391Ried/Innkreis 31,0250,02
26Sternbauer-Leeb Josef1404Ried/Innkreis 31,0250,03
27Grafenhofer Ernst1545Vöcklabruck 31,0250,03
28Hauer Jakob1176Gmunden 31,0250,03
29Demir Furkan800Vöcklabruck 51,0250,03
30Temper Bunaci Diana0Gmunden 30,5150,01
31Reisner Hans1534Bad Goisern 10,5150,03
32Rauber Erich1269Taufkirchen 10,5150,03
33Wechselauer Peter1270Schach am Attersee 20,5150,04
34Seiringer Franz1174Frankenburg 30,5150,04
35Korn Lothar Mag.1516Frankenburg 30,5225,01
36Gruber Walter1506Vöcklabruck 30,5225,01
37Gerersdorfer Raphael1400Ried/Innkreis 40,5225,02
38Stumpfl Hubert1216Taufkirchen 20,5225,02
39Oberhuemer Dominik0Vöcklabruck 40,5225,03
40Schroedl Rudolf Ing.1331Gmunden 30,010,01
41Pixner Christian1128Frankenburg 30,010,01
42Brandauer Christoph1169Gmunden 30,010,02
43Bernhard Paul1373Vöcklabruck 40,010,02
44Emeder Richard1256Schach am Attersee 20,010,03
45Wimmer Michael994Frankenburg 30,010,03
46Illig Elias1173Frankenburg 30,010,03
47Groß Paula910Vöcklabruck 50,010,04
48Demir Bilal800Vöcklabruck 50,010,04
49Wimmer Franz1580Frankenburg 30,010,04
50Zeininger Wolfgang1431Taufkirchen 10,020,01
51Ebner Johann1459Taufkirchen 20,020,02
52Keske Muhammed800Vöcklabruck 50,020,02
53Stumpfl Christoph0Taufkirchen 20,020,03

Annotation: forfeit points are ignored

Advertisement
Advertisement