OÖ 1. Klasse Ost 2017/2018

Last update 28.09.2017 19:48:48, Creator/Last Upload: landesverband oberösterreich eloreferat

Parameters Show tournament details, Link with tournament calendar
ListsRanking crosstable, Rank table, Starting rank list of players, Alphabetical list, Playing schedule
Team-Composition with round-results, Team-Composition without round-results, Team-Pairings of all rounds
Board PairingsRd.1
The best playersaccording Points, according percent
The best player per boardaccording Points, according percent
Excel and PrintPrint list, Export to Excel (.xls), Export to Excel (.xlsx), Export to PDF-File, AUT rating-calculation,

Team-Composition without round-results

  1. Voest Linz 3 (RtgAvg:1586 / TB1: 3 / TB2: 2)
Bo.NameRtgFEDArtFideIDPts.Games
1Schiefermueller Walter1595AUTStamm16301800,51,0
2Altermueller Juergen1644AUTStamm16328920,51,0
3Knezevic Josip1598CROStamm145405251,01,0
4Haider Siegfried1507AUTStamm1,01,0
  2. Steyregg 5 (RtgAvg:1326 / TB1: 2,5 / TB2: 2)
Bo.NameRtgFEDArtFideIDPts.Games
1Matura Erich1456AUTStamm16351070,51,0
2Stolz Julius1422AUTStamm16592861,01,0
3Tasdemir Muhammed1071AUTStamm16608960,01,0
4Bala Harald1353AUTStamm16592601,01,0
  3. Ansfelden 3 (RtgAvg:1413 / TB1: 3 / TB2: 2)
Bo.NameRtgFEDArtFideIDPts.Games
1Simon Christopher1503AUTStamm16585141,01,0
2Simon Alexander1478AUTStamm16585061,01,0
3Lehner Benjamin1376AUTStamm1,01,0
4Mostbauer Kurt DI1294AUTStamm16472700,01,0
  4. St. Martin/Traun 1 (RtgAvg:1459 / TB1: 2,5 / TB2: 2)
Bo.NameRtgFEDArtFideIDPts.Games
1Raab Peter1177AUTStamm0,01,0
2Jarolim Alexander1442AUTStamm1,01,0
3Marjanovic Jovo1656AUTStamm0,51,0
4Schenkenfelder Guenther1559AUTStamm1,01,0
  5. St. Georgen/Gusen 2 (RtgAvg:1447 / TB1: 1 / TB2: 0)
Bo.NameRtgFEDArtFideIDPts.Games
1Schick Guenther1593AUTStamm0,51,0
2Adam Peter1484AUTStamm16524430,01,0
3Blöchl Eva-Maria1336AUTStamm16379400,01,0
4Bachinger Alfred1373AUTStamm16379320,51,0
  7. Westbahn/LSV 4 (RtgAvg:1462 / TB1: 3 / TB2: 2)
Bo.NameRtgFEDArtFideIDPts.Games
1Schreiber Helmut1582AUT???0,51,0
2Thaller Andreas1639AUT???16360731,01,0
3Hahn Anton1209AUT???1,01,0
4Adlassnigg Wolfgang1416AUT???0,51,0
  8. Spartakus Linz 1 (RtgAvg:1271 / TB1: 1,5 / TB2: 0)
Bo.NameRtgFEDArtFideIDPts.Games
1Edtinger Siegfried1488AUTGast16479971,01,0
2Banjai Mihalj1223SRBStamm9552050,01,0
3Salzner Dieter1197AUTStamm0,51,0
4Rohrstorfer Wolfgang1177AUTStamm0,01,0
  9. Ansfelden 4 (RtgAvg:1402 / TB1: 0 / TB2: 0)
Bo.NameRtgFEDArtFideIDPts.Games
1Bender Jakob1583AUTStamm16362600,01,0
2Voura August1613AUTStamm0,01,0
3Huber Bernhard1410AUTStamm16295570,01,0
  10. Steyregg 4 (RtgAvg:1327 / TB1: 1,5 / TB2: 0)
Bo.NameRtgFEDArtFideIDPts.Games
1Hutterberger Walter1354AUTStamm0,51,0
2Kalkbrenner Oswald1424AUTStamm16482840,01,0
3Krallitsch Ewald Ing.1235AUTStamm1,01,0
4Wufka Karl-Heinz1293AUTStamm0,01,0
  11. Voest Linz 4 (RtgAvg:1466 / TB1: 1 / TB2: 0)
Bo.NameRtgFEDArtFideIDPts.Games
1Schaufler Otto Ing.1576AUTStamm16301720,51,0
2Aigner Heinrich1666AUTStamm16297000,51,0
3Heumel Robert Dr.1462AUTStamm16537170,01,0
4Lorich Paul1159AUTStamm0,01,0
Advertisement
Advertisement