Logged on: Gast
Servertime 08.05.2024 06:18:45
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Etusivu
Turnaustietokanta
AUT mestaruus
Kuvat
FAQ
Online-rekisteröinti
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Huom! Palvelimen kuorman laskemiseksi vähennämme hakukoneiden (Google, Yahoo...) skannausta siirtämällä kahta viikkoa vanhemmat (loppupvm) turnaukset seuraavan linkin taakse
OÖ Kreisliga Nord 2017/2018
Viimeisin päivitys20.03.2018 09:25:37, Creator/Last Upload: Landesverband Oberösterreich Eloreferat
Search for player
Haku
Aakkosellinen pelaajaluettelo
Nr
Nimi
FideID
Rtg
FED
Joukkue
pö.
1
Adlassnigg Wolfgang
1416
AUT
Westbahn/LSV 2
4
2
Aigner Heinrich
1629700
1665
AUT
Voest Linz 2
11
3
Altermueller Juergen
1632892
1644
AUT
Voest Linz 2
8
4
Angerer Dieter
12928879
1534
GER
Haslach/Aigen 2
4
5
Angerer Lukas
1632
GER
Haslach/Aigen 2
9
6
Anzinger Andreas
1273
AUT
Ottensheim 2
14
7
Arnreiter Hubert
1629719
1703
AUT
Haslach/Aigen 2
2
8
Auinger Marcel
1652699
1564
AUT
Hörsching 3
5
9
Auinger Markus
1647229
1533
AUT
Hörsching 3
3
10
Barte Andreas Dr.
1331
GER
Ottensheim 2
11
11
Bayer Hermann
1607
AUT
Haslach/Aigen 2
7
12
Boksinski Jordan
24605506
1999
GER
Hinzenbach 1
13
13
Brandstaetter Ulrich
0
AUT
Urfahr 2
11
14
Bremstaller Herbert
1656732
1422
AUT
Hartkirchen 2
11
15
Bruckner Guenther
1636286
1671
AUT
Ottensheim 2
1
16
Bruckner Thomas
1642391
1423
AUT
Ottensheim 2
13
17
Buchegger Fridolin
0
AUT
Hörsching 3
15
18
Buchroither Daniel
1656740
1530
AUT
Hartkirchen 2
5
19
Bumberger Emmerich
1612751
1798
AUT
ASV Linz 2
2
20
Call Gerhard
1646052
1712
AUT
Hinzenbach 1
9
21
Deisenhamer Wilhelm
1626477
1143
AUT
Hartkirchen 2
9
22
Denk Franz
1632434
1835
AUT
Hinzenbach 1
2
23
Denk Kevin
1651510
1596
AUT
Hinzenbach 1
12
24
Dorninger Reinhard
1658492
1099
AUT
Westbahn/LSV 2
12
25
Ecker Herbert
1632442
1740
AUT
Hinzenbach 1
5
26
Edtinger Siegfried
1647997
1488
AUT
Westbahn/LSV 2
2
27
Ferstl Helmut
0
AUT
Urfahr 2
6
28
Fischer Franz DI.
1656
AUT
Westbahn/LSV 3
2
29
Freimueller Andreas
1644890
1453
AUT
Hörsching 3
11
30
Fuchs Karl
1620363
1695
AUT
Mühltal/Kleinzell 1
10
31
Gahleitner Johannes
1628593
1646
AUT
Mühltal/Kleinzell 1
11
32
Gangl Andreas Dr.
1635042
1674
AUT
Urfahr 2
12
33
Garn Erwin DI.
1604953
1736
AUT
Voest Linz 2
6
34
Gebauer Richard DI.
1616587
1759
AUT
Voest Linz 2
4
35
Grabner Hermann
1620371
1855
AUT
Voest Linz 2
2
36
Gruenwald Franz
1635069
1236
AUT
Hörsching 3
17
37
Grund Erwin
1632469
1589
AUT
Westbahn/LSV 3
5
38
MK
Hafner Norbert Dr.DI.
1895
AUT
Westbahn/LSV 2
7
39
Hahn Anton
1209
AUT
Westbahn/LSV 2
5
40
Harrer Ernst
1636332
1782
AUT
Mühltal/Kleinzell 1
8
41
Haudum Rainer
0
AUT
Westbahn/LSV 2
10
42
Hauser Thomas
0
AUT
Westbahn/LSV 3
6
43
Hauzenberger Anton
1647164
1450
AUT
Mühltal/Kleinzell 1
6
44
Heuschober Walter
1616137
1851
AUT
ASV Linz 2
3
45
Höbarth Günter Ing.
1610198
1844
AUT
Hörsching 3
16
46
Hochmayr Georg
1431
AUT
Westbahn/LSV 2
3
47
Hoeglinger Christian
1611658
1989
AUT
Mühltal/Kleinzell 1
9
48
Hoeglinger Gerhard
1629930
1912
AUT
Mühltal/Kleinzell 1
2
49
FM
Holzmann Herbert
1600249
1925
AUT
Westbahn/LSV 2
11
50
Horitzer Erich
1295
AUT
Urfahr 2
8
51
Huemer Gerald
1626051
1594
AUT
Hörsching 3
9
52
Kaiser Alexander
1660926
1378
AUT
Hartkirchen 2
10
53
Kaltenbach Wilhelm
1651536
1622
AUT
Ottensheim 2
4
54
Kaluppa Kurt
1632485
1833
AUT
Hinzenbach 1
8
55
Kappler Johann
1653156
1166
AUT
Urfahr 2
9
56
Karlhuber Richard
1632493
1732
AUT
Hörsching 3
2
57
Kastner Andreas
1629972
1908
AUT
Mühltal/Kleinzell 1
7
58
Keserovic Sefik
1813
BIH
Urfahr 2
7
59
Knezevic Josip
14540525
1598
CRO
Voest Linz 2
5
60
Knogler Renald
1656708
1674
AUT
Hartkirchen 3
3
61
Koller Johne
1647172
1718
AUT
Urfahr 2
1
62
König Gerhard
1635085
1519
AUT
Hörsching 3
18
63
König Johann
1656767
1297
AUT
Hartkirchen 3
6
64
Konrad Edmund
1607170
2146
AUT
Hinzenbach 1
1
65
Kraml Martin
1656783
1450
AUT
Haslach/Aigen 2
5
66
Kratochwill Christian
1651544
1588
AUT
Urfahr 2
13
67
Lachmaier Franz Jun.
1703
AUT
ASV Linz 2
4
68
Lachmaier Franz Sen.
1635093
1595
AUT
Westbahn/LSV 3
4
69
Lehner Johannes
1615572
1904
AUT
Ottensheim 2
15
70
Lettner Julius
1125
AUT
Ottensheim 2
12
71
Lichtenegger Wolfram Dr.
1632957
1662
AUT
Ottensheim 2
10
72
Luger Andreas
1632507
1811
AUT
Hinzenbach 1
3
73
Luger Bernhard
1641239
1638
AUT
Haslach/Aigen 2
1
74
Macherhammer Helmut
1618725
1561
AUT
Urfahr 2
15
75
Maier Gerald
1632515
1631
AUT
ASV Linz 2
5
76
Mair Josef
1223
AUT
Hartkirchen 2
7
77
Mairhuber Karl
1644610
1641
AUT
Hinzenbach 1
10
78
Marijanovic Zlatko
1646192
1594
AUT
Hörsching 3
8
79
Markschlaeger Manfred
1659111
1688
AUT
Hartkirchen 2
4
80
Mayr Franz
1629638
1987
AUT
Hartkirchen 3
1
81
Mayrhauser Bernhard Ing.
1644629
1675
AUT
Hinzenbach 1
7
82
Mayrhofer Martin
1661868
1565
AUT
Hörsching 3
10
83
Meisinger Thomas
1606972
2022
AUT
Mühltal/Kleinzell 1
1
84
Menges Anton
1626647
1639
AUT
Hörsching 3
4
85
Miesbauer Oskar
1630083
1543
AUT
Haslach/Aigen 2
8
86
Mittendorfer Manfred
1626655
1804
AUT
Hartkirchen 2
2
87
Mittermayr Johann
1656821
1317
AUT
Mühltal/Kleinzell 1
12
88
Moederl Alfred Ing.
1651811
1624
AUT
Urfahr 2
10
89
Moertlbauer Gerhard
1632558
1643
AUT
Westbahn/LSV 2
8
90
Moestl Rene
1644637
1808
AUT
Hinzenbach 1
4
91
Moherndl Gerhard
1637975
1615
AUT
ASV Linz 2
6
92
Mosaschwili Ramasi
0
GEO
Westbahn/LSV 2
6
93
Moucka Peter
1681
AUT
Westbahn/LSV 3
9
94
Muehlbacher Hans-Peter DI.
1561
AUT
Westbahn/LSV 2
1
95
Mueller-Wabro Andreas Dr.
1648888
1795
AUT
Voest Linz 2
10
96
Mühlböck Dietmar
1657380
1568
AUT
Westbahn/LSV 3
8
97
Naegele Markus DI
1643894
1822
AUT
Voest Linz 2
1
98
Nopp Josef
1619438
1429
AUT
Urfahr 2
2
99
Oreskovic Andelko
1626698
1715
AUT
Urfahr 2
3
100
Paul Eric
4619625
1802
GER
Hartkirchen 3
7
101
Paulovsky Richard
1647580
1640
AUT
Ottensheim 2
2
102
Pichler Franz
1493
AUT
Haslach/Aigen 2
10
103
Pilic Leonardo
1647288
1544
AUT
Hörsching 3
12
104
Pleimer Anton
1630113
1879
AUT
Voest Linz 2
7
105
Pleininger Gerhard
1641000
1655
AUT
Hinzenbach 1
6
106
Ploss Johannes Dr.
1651323
1831
AUT
ASV Linz 2
7
107
Pretzl Johannes
1665413
1267
AUT
Westbahn/LSV 2
13
108
Prummer Karl
1320
AUT
Urfahr 2
14
109
Raab Thomas
12932620
1550
GER
Haslach/Aigen 2
3
110
Rauscher Erwin
1618253
1406
AUT
ASV Linz 2
8
111
Riegler Gerhard
1626752
1655
AUT
Hartkirchen 2
3
112
Sailer Erwin
1600
AUT
Westbahn/LSV 3
7
113
Schaller Walter
1647598
1559
AUT
Hartkirchen 3
4
114
Schaufler Otto Ing.
1630172
1550
AUT
Voest Linz 2
15
115
Scherrer Hubert
1661558
1454
AUT
Haslach/Aigen 2
6
116
Schiefermueller Walter
1630180
1573
AUT
Voest Linz 2
13
117
Schlager Ewald
1645
AUT
Westbahn/LSV 3
1
118
Schnee Manuel
1294
AUT
Mühltal/Kleinzell 1
5
119
Schneeweis Michael
1630199
1799
AUT
Hörsching 3
19
120
Schramboeck Horst
1636456
1668
AUT
Ottensheim 2
3
121
Schreiber Helmut
1548
AUT
Westbahn/LSV 3
10
122
Schroeder Hubert
1607014
1975
AUT
Hörsching 3
13
123
Schwabeneder Guenter
1614118
1793
AUT
Hartkirchen 2
1
124
Seebacher Gottfried
1632590
1682
AUT
Hörsching 3
1
125
Seebacher Sarah
1656830
1371
AUT
Hörsching 3
6
126
Seher Karl-Heinz Dr.DI.
1614363
1671
AUT
Ottensheim 2
9
127
Slacik Johann
1617419
1631
AUT
Westbahn/LSV 3
3
128
Spitzl Robert
1611070
1611
AUT
Ottensheim 2
5
129
Stadler Peter Ing.
1605194
2003
AUT
Voest Linz 2
9
130
Stallmann Andreas
1636472
1772
AUT
Mühltal/Kleinzell 1
3
131
Steinkellner Franz
1650947
1387
AUT
Ottensheim 2
6
132
Stigler Alexander
1564
AUT
Westbahn/LSV 2
9
133
Stitz Daniel
1624890
1939
AUT
ASV Linz 2
1
134
Stockinger Klaus Dr.
1643908
1753
AUT
Voest Linz 2
3
135
Strauss Herbert
1646761
1774
AUT
Hörsching 3
7
136
Thaller Andreas
1636073
1639
AUT
Mühltal/Kleinzell 1
4
137
Tober Rudolf
1636510
1601
AUT
Voest Linz 2
14
138
Vujanovic Andrej
1004
AUT
Hörsching 3
14
139
Walchetseder Richard
1648314
1333
AUT
Urfahr 2
4
140
Weber Karl
1642430
1398
AUT
Ottensheim 2
7
141
Wilplinger Hugo Ing.
1643584
1622
AUT
Hinzenbach 1
11
142
Wimmer Manfred
1647148
1379
AUT
Hartkirchen 2
8
143
Wipplinger Manfred
1643916
1524
AUT
Voest Linz 2
12
144
Woess Helmut
1626868
1465
AUT
Hartkirchen 3
5
145
Wolfschütz Wilfried Dr.
1557
AUT
Ottensheim 2
8
146
Wolfsteiner Michael
1423
AUT
Mühltal/Kleinzell 1
13
147
Wurm Andreas
1626876
1561
AUT
Hartkirchen 2
6
148
Zauner Franz
1619136
1314
AUT
Urfahr 2
5
149
Zauner Leopold
1490
AUT
Hartkirchen 2
12
150
Zimmer Hans-Peter
1641034
1443
AUT
Hartkirchen 3
8
151
Zwettler Gerald Adam Dr.
1646575
1718
AUT
Hartkirchen 3
2
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 06.05.2024 10:32
Yhteystiedot