Logged on: Gast
Servertime 06.05.2024 05:41:12
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Etusivu
Turnaustietokanta
AUT mestaruus
Kuvat
FAQ
Online-rekisteröinti
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Huom! Palvelimen kuorman laskemiseksi vähennämme hakukoneiden (Google, Yahoo...) skannausta siirtämällä kahta viikkoa vanhemmat (loppupvm) turnaukset seuraavan linkin taakse
OÖ 2. Landesliga Nord 2017/2018
Viimeisin päivitys20.03.2018 09:23:00, Creator/Last Upload: Landesverband Oberösterreich Eloreferat
Search for player or team
Haku
Pöytien parit
2. Kierros pvm. 2017/10/07
pö.
12
Haslach/Aigen 1
Rtg
-
11
Nettingsdorf/Traun 2
Rtg
6 : 2
1.1
Priesner Andreas
2054
-
Schuetz Johann
1949
0 - 1
1.2
Hoeglinger Christian
1989
-
Itzenthaler Juergen
1918
1 - 0
1.3
Loeffler Alois
2000
-
Hubner Harald
1794
1 - 0
1.4
Loeffler Josef
1875
-
Daxinger Johann
1824
1 - 0
1.5
Gutenberger Johann
1891
-
Blueher Werner
1612
1 - 0
1.6
Barth Hermann
1774
-
Ringer Sebastian
1769
1 - 0
1.7
Fuchs Franz
1806
-
Sturmberger Andreas
1670
½ - ½
1.8
Gutenberger Markus
1781
-
Mujevic Sabahudin
1723
½ - ½
pö.
1
Westbahn/LSV 1
Rtg
-
10
Ottensheim 1
Rtg
3½:4½
2.1
Denk Franz
1835
-
FM
Sandhöfner Florian
2265
0 - 1
2.2
MK
Hafner Norbert
1895
-
Stallmann Andreas
1757
0 - 1
2.3
Imhof Gernot
1934
-
Pleimer Anton
1809
½ - ½
2.4
Höbarth Günter
1914
-
Gratt Wolfgang
1825
1 - 0
2.5
Shiri Mustafa
0
-
Androsch Guenther
1757
0 - 1
2.6
Ergenc Can
1674
-
Habacher Stefan
1737
1 - 0
2.7
Lang Karlheinz
1736
-
Hoechtel Harald
1739
1 - 0
2.8
Denk Kevin
1628
-
Chuop Sareth
1689
0 - 1
pö.
2
Steyregg 2
Rtg
-
9
Freistadt/Wartberg 2
Rtg
6 : 2
3.1
Raber Florian
2072
-
Leisch Lukas
2139
1 - 0
3.2
Zauner Christoph
2034
-
Postlmayer Jakob
1967
1 - 0
3.3
Wegerer Josef
1989
-
Farthofer Josef
1933
0 - 1
3.4
Holzleithner Johannes
1932
-
Grabner Hermann
1855
1 - 0
3.5
Leichtfried Hans-Martin
1976
-
Reichert Maximilian
1693
1 - 0
3.6
FM
Holzmann Herbert
1955
-
Lehner Roland
1834
1 - 0
3.7
Hametner Gerald
1902
-
Reichör Mathias
1688
1 - 0
3.8
Haselgrübler Reinhold
1892
-
Reichoer Stefan
1725
0 - 1
pö.
3
St. Georgen/Gusen 1
Rtg
-
8
Sternstein 1
Rtg
4½:3½
4.1
Grurl Manfred
1991
-
Schober Michael
1867
½ - ½
4.2
Huber Günther
1882
-
Ganglberger Robert
2007
½ - ½
4.3
Plencner Christian
1883
-
Gruenzweil David
1813
½ - ½
4.4
Wurdinger Helmut
1928
-
Harrer Ernst
1782
½ - ½
4.5
Kirchmayr Wilhelm
1856
-
Schiefermueller Sebastian
1838
½ - ½
4.6
WMK
Nagy Laura
1776
-
Reichl Benjamin
1697
1 - 0
4.7
Innreiter Werner
1775
-
Poetscher Reinhard
1624
½ - ½
4.8
Steidl Gerhard
1743
-
Schober Peter
1683
½ - ½
pö.
4
Ansfelden 2
Rtg
-
7
Voest Linz 1
Rtg
4 : 4
5.1
Mostbauer Maximilian
2110
-
MK
Mayerhofer Peter
2125
½ - ½
5.2
Haas Michael
2001
-
Enzendorfer Alfred
2042
½ - ½
5.3
CM
Mostbauer Florian
2235
-
Stadler Peter
2047
½ - ½
5.4
Gattermayer Robert
1928
-
Goldmann Manfred
1915
1 - 0
5.5
Juricevic Ante
1877
-
Bartl Franz
1887
1 - 0
5.6
Lange Wilhelm
1725
-
Modric Milos
1802
0 - 1
5.7
Kienberger Erich
1747
-
Grabenweger Hans
1852
0 - 1
5.8
Krebelder Michael
1602
-
Knezevic Josip
1585
½ - ½
pö.
5
Urfahr 1
Rtg
-
6
Spg. Steyr 2
Rtg
5 : 3
6.1
Posch Roland
2079
-
Gelbenegger Patrick
2024
1 - 0
6.2
Brandstetter Reinhard
1896
-
Gruber Johann
1760
½ - ½
6.3
Wiesner Hans-Dieter
2005
-
Weigl Gerald
1784
1 - 0
6.4
Ploss Johannes
1831
-
Almer Guenter
1647
½ - ½
6.5
Kuttnig Roland
1844
-
Reil Manfred
1712
0 - 1
6.6
Dumancic Stanko
1753
-
Soellradl Friedrich
1639
0 - 1
6.7
Koller Johne
1718
-
Jaekel Andreas
1647
1 - 0
6.8
Binder Christopher
1676
-
Lerchecker Erwin
1635
1 - 0
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 21.04.2024 12:22
Yhteystiedot