Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

IM Round robin Third Saturday 54 - Novi Sad 12.11.- 18.11.2017

последно ажурирање18.11.2017 22:16:41, Creator/Last Upload: sahovski savez vojvodine

Стартна листа на играчи

Бр. ИмеФидеИДФЕД.Ртг
10
GMIvanov Mikhail M4114906RUS2399
2
GMKosanovic Goran A901466SRB2368
3
FMZakaryan David24101923RUS2359
9
GMPopchev Milko2900165FID2316
1
WFMCitra Dewi Ardhiani Anastasia7101244INA2256
7
FMJovic Stevan923206SRB2255
6
Moshkov Valery24190888RUS2217
4
Sahil Tickoo5019710IND2162
5
Hasman Cengiz413364TUR2144
8
Zhang Fuhan8616493CHN2005