Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

GM Round robin Memorial Milje Vujovica - Novi Sad 13.11.- 18.11.2017

последно ажурирање18.11.2017 22:16:25, Creator/Last Upload: sahovski savez vojvodine

Стартна листа на играчи

Бр. ИмеФидеИДФЕД.Ртг
9
GMLajthajm Borko916358SRB2465
5
IMHirneise Tobias24600881GER2463
1
GMMarkovic Miroslav901504SRB2462
2
GMDrazic Sinisa901172SRB2453
10
IMKazakovskiy Valeriy13507443BLR2417
3
IMYang Hainan8602948CHN2417
4
IMCuhendi Sean Winshand7101554INA2404
8
IMMelia Salome13602446GEO2398
7
FMRogac Srdjan920576SRB2370
6
FMRajdeep Sarkar25007963IND2344