Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Blitz International2 - Novi Sad 14.11.2017

последно ажурирање15.11.2017 14:31:06, Creator/Last Upload: sahovski savez vojvodine

Стартна ранг листа

Бр. ИмеФидеИДФЕД.Ртгпол
1
GMDrazic Sinisa901172SRB2524
2
FMZakaryan David24101923RUS2430
3
GMPopchev Milko2900165FID2318
4
IMMarholev Dimitar2901340FID2276
5
IMFarkas Tibor933333SRB2250
6
Tovilovic Milomir937002SRB2236
7
Kotrla Sebastijan917117SRB2086
8
Zhang Fuhan8616493CHN2005
9
Kecskemeti Arpad925322SRB2002
10
Sahil Tickoo5019710IND1989
11
Petrovic Nikola V912301SRB1967
12
Farkas Sandor I910848SRB1944
13
Stojadinov Svetlana900494SRB1932w
14
Opacic Alexandar811998ITA1929
15
Hu Zhiheng8615446CHN1897
16
Hart Alexander1735829SWE1762
17
Matic Sinisa983977SRB1526
18
Kadeliding Alimujiang8620318CHN1521
19
Ruzicin Djordje991961SRB1513
20
Bugarski NemanjaSRB0
21
Milosevic Danijel990418SRB0
Advertisement