Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Third Saturday 56 Rapid - Novi Sad 15.11. - 16.11.2017

последно ажурирање17.11.2017 22:22:24, Creator/Last Upload: sahovski savez vojvodine

Стартна листа на играчи

Бр. ИмеФидеИДФЕД.Ртг
1
IMDoric Nenad14501694CRO2321
2
IMMarholev Dimitar2901340FID2272
3
Hu Zhiheng8615446CHN1897
4
Hart Alexander1735829SWE1838
5
Kadeliding Alimujiang8620318CHN1521
6
Vora Ananya46603662IND1151