Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Fontana 13

последно ажурирање24.11.2017 14:36:15, Creator/Last Upload: sahovski savez vojvodine

Стартна листа на играчи

Бр. ИмеФидеИДФЕД.Ртг
8
IMRunic Zoran14401410BIH2387
1
IMLaketic Gojko900583SRB2370
10
IMSredojevic Ivan929310SRB2367
6
GMPopchev Milko2900165FID2316
7
FMKuzmin Yuriy24122041RUS2272
5
WFMCitra Dewi Ardhiani Anastasia7101244INA2256
9
FMJovic Stevan923206SRB2255
2
Dushyant Sharma25065130IND2219
4
Sahil Tickoo5019710IND2162
3
Zhang Fuhan8616493CHN2005