Logged on: Gast
Servertime 26.04.2024 15:49:54
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Почетна
Турнир-База на податоци
Првенство на Австрија
Слики
FAQ
Online Регистрација
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:
покажите податоци за турнирот
3rd Avner Hadar Memorial Tel Aviv rapid championship
последно ажурирање15.09.2017 14:59:36, Creator/Last Upload: Israel Chess Federation (Licence 8)
Search for player
Пребарувај
Стартна ранг листа
Бр.
Име
ФидеИД
ФЕД.
Ртг
Клуб/Град
1
GM
Sutovsky Emil
2802007
ISR
2718
Ashdod
2
GM
Roiz Michael
2804158
ISR
2639
Beer Sheva
3
GM
Smirin Ilia
2801990
ISR
2621
Ashdod
4
GM
Baron Tal
2809958
ISR
2577
Rishon Lezion
5
GM
Postny Evgeny
2804344
ISR
2569
Beer Sheva
6
IM
Zanan Evgeny
24101940
ISR
2551
Rishon Lezion
7
GM
Dvoirys Semen I.
4100379
RUS
2543
Beer Sheva
8
GM
Greenfeld Alon
2800039
ISR
2511
Beer Sheva
9
IM
Bar Roman
2803879
ISR
2499
Ashdod
10
IM
Mindlin Alon
2800071
ISR
2490
Kfar Saba
11
GM
Kantsler Boris
2805359
ISR
2487
Ashdod
12
IM
Flom Gabriel
621650
FRA
2480
Jeruchess
13
IM
Reshef Omer
2804336
ISR
2475
Kiryat Ono
14
GM
Khmelniker Ilya
2805340
ISR
2455
Beer Sheva
15
IM
Kobo Ori
2812320
ISR
2451
Rishon Lezion
16
FM
Gorodetzky David
2813416
ISR
2444
Rehovot
17
FM
Bakalchuk Johnatan
2810301
ISR
2427
Hertzliya
18
IM
Birnboim Nathan
2800209
ISR
2407
Porat
19
IM
Ben Artzi Ido
2810913
ISR
2397
Kfar Saba
20
IM
Kudischewitsch David
4111893
RUS
2382
Netanya
21
IM
Deutsch Eyal
2803917
ISR
2379
Petach Tikva
22
FM
Arlinsky Uriel
2809575
ISR
2368
Petach Tikva
23
GM
Zilberman Yaacov
2801612
ISR
2355
Kfar Saba
24
Kraus Ohad
2811812
ISR
2349
Petach Tikva
25
GM
Murey Jacob
2803585
ISR
2337
Tel Aviv
26
FM
Chernomordik Pavel
2804530
ISR
2320
Petach Tikva
27
IM
Zak Uriel
2800640
ISR
2305
Tel Aviv
28
Zlatin Alexander
2810549
ISR
2259
Rehovot
29
Tratatovici Dan
2806428
ISR
2247
Kiryat Ono
30
FM
Stepak Yedael
2800454
ISR
2241
Asa Tel Aviv
31
Gal Moshe
2815630
ISR
2223
Jeruchess
32
Philosoph Assi
2807408
ISR
2213
Kiryat Ono
33
Calabrese Gabriel
2802350
ISR
2155
Hertzliya
34
Emanuel Yahav
2814790
ISR
2155
Hertzliya
35
Itzhaky Shmuel
2810140
ISR
2151
Tel Aviv
36
Halamish Arnon
2810239
ISR
2143
Tel Aviv
37
Lavi Idan
2806827
ISR
2132
Hertzliya
38
Dvir Ofir
2810506
ISR
2129
Rishon Lezion
39
Lukin Elisha
2813262
ISR
2128
Jeruchess
40
Lux Hugo De Melo
2138298
BRA
2126
Jeruchess
41
Zemach Roee
2818531
ISR
2084
Tel Aviv
42
Penzias Moti
2801337
ISR
2055
Givatayim
43
Levits Yuri
2808170
ISR
2026
Petach Tikva
44
Ehrlich Roy
2821001
ISR
2013
Tel Aviv
45
Marcovici Adrian
2801175
ISR
1995
Rishon Lezion
46
Israelevitz Yigal
2809761
ISR
1992
Rishon Lezion
47
Yaniv Yuval
2823900
ISR
1991
Tel Aviv
48
Bulkovstein David
2834707
ISR
1984
Porat
49
Sokolovsky Yahli
2820242
ISR
1983
Kiryat Ono
50
Bar-Or Ornan
2807696
ISR
1971
Asa Tel Aviv
51
Smoliar Klim
2811251
ISR
1962
Ashkelon
52
Levinsky Gregory
2805561
ISR
1944
Jeruchess
53
Lifshits Raz
2812894
ISR
1903
Kfar Saba
54
Levi Yoel
2806371
ISR
1896
Ashkelon
55
Caspi Nimi
2821346
ISR
1893
Kfar Saba
56
Shorek Mordechai
2811332
ISR
1862
Asa Tel Aviv
57
Kotler Yiftah
2820986
ISR
1859
Tel Aviv
58
Vinarsky Vyacheslav
2822636
ISR
1859
Ashkelon
59
Guz Ari
2825759
ISR
1858
Tel Aviv
60
Levanzov Evgeny
2822059
ISR
1855
Tel Aviv
61
Daniel Ofek
2818310
ISR
1843
Ashkelon
62
Katsnelson Leonard
2815737
ISR
1827
Petach Tikva
63
Shetah Roi
2820323
ISR
1814
Kiryat Ono
64
Zemach Nadav
2820927
ISR
1806
Tel Aviv
65
Vagman Roy
2828995
ISR
1805
Kiryat Ono
66
Levy Zohar
2825457
ISR
1796
Hertzliya
67
Scheinfeild Michael
2825465
ISR
1719
Kfar Saba
68
Vakhapov Lev
2838800
ISR
1711
Chess4All
69
Bronfman Dan
2839679
ISR
1701
Asa Tel Aviv
70
Homa Miky
2827182
ISR
1700
Asa Tel Aviv
71
Perlmuter Michael
2829088
ISR
1678
Tel Aviv
72
Zemlin Alexander
2840448
ISR
1676
Petach Tikva
73
Sokolov Yonatan
2822881
ISR
1665
Tel Aviv
74
Neeman Gal
2826810
ISR
1659
Tel Aviv
75
Melchior Eran
2834987
ISR
1588
Shoham
76
Fisher Ariel
2821028
ISR
1575
Tel Aviv
77
Peleg Meir
2827220
ISR
1574
Petach Tikva
78
Ben-Dov Yoav
2837951
ISR
1563
Petach Tikva
79
Roytman Moshe
2822245
ISR
1558
Kfar Saba
80
Anisimov Vladimir
2839644
ISR
1548
Tel Aviv
81
Bigelman Itzhak
2821877
ISR
1511
Rishon Lezion
82
Weller Tomer
2826232
ISR
1482
Tel Aviv
83
Cohen Eilam
2829150
ISR
1476
Tel Aviv
84
Neeman Ori
2837897
ISR
1400
Raanana
Сервер на Chess-Tournament-Results
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 21.04.2024 12:22
masthead