Logged on: Gast
Servertime 10.05.2024 07:47:57
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 5 days (end-date) are shown after clicking the following button:
Waldviertler Meisterschaft 2. Klasse Waldviertel 2017/18
Last update 05.05.2018 11:03:06, Creator/Last Upload: NÖ.-Schachverband
Search for player
Search
Starting rank
No.
Name
FideID
Rtg
FED
Team
Bo.
1
Goigitzer Kurt
1639390
1785
AUT
Litschau-Eisgarn 4
5
2
Orsario Wolfgang
1615360
1626
AUT
Waidhofen/Thaya 2
1
3
Fatimi Said Abdullah
1575
AUT
Waidhofen/Thaya 2
4
4
Fischer Michael
1653040
1529
AUT
Litschau-Eisgarn 4
2
5
Modliba Franz Osr
1639412
1519
AUT
Litschau-Eisgarn 4
12
6
Katzenschlager Maximilian
1649140
1506
AUT
Zwettl 4 Jugend
1
7
Grabenhofer Erich
1635514
1483
AUT
Waidhofen/Thaya 2
5
8
Eggenhofer Gottfried Ing.
1656597
1412
AUT
Waidhofen/Thaya 2
3
9
Drescher Hans Ing.
1633538
1402
AUT
Litschau-Eisgarn 4
8
10
Pfeffer Philip
1650408
1328
AUT
Zwettl 4 Jugend
9
11
Felsner Franz
1650360
1311
AUT
Litschau-Eisgarn 4
9
12
Seper Thomas
1650424
1309
AUT
Groß Siegharts 3 Jugend
1
13
Veith Patricia
1289
AUT
Bad Großpertholz 2 Jug.
1
14
Sassmann Roland
1656651
1280
AUT
Waidhofen/Thaya 2
2
15
Schneider Wolfgang
1639471
1220
AUT
Litschau-Eisgarn 4
6
16
Kolm Robert
1202
AUT
Bad Großpertholz 2 Jug.
4
17
Ringl Stefan
1657852
1200
AUT
Groß Siegharts 3 Jugend
4
18
Handlgruber Leander
1656619
1188
AUT
Litschau-Eisgarn 4
7
19
Flicker Gerlinde
1656600
1170
AUT
Waidhofen/Thaya 2
6
20
Seper Günther
1095
AUT
Groß Siegharts 3 Jugend
5
21
Fidi Hermann
1650378
1089
AUT
Groß Siegharts 3 Jugend
8
22
Lehenbauer Martin
1653768
1000
AUT
Zwettl 4 Jugend
5
23
Lotz Dominik
995
AUT
Litschau-Eisgarn 4
3
24
Gföller Johannes
1649124
909
AUT
Groß Siegharts 3 Jugend
6
25
Pollak Ernst
1657844
897
AUT
Litschau-Eisgarn 4
14
26
Flicker Julian
820
AUT
Groß Siegharts 3 Jugend
3
27
Böhm Lisa-Marie
800
AUT
Litschau-Eisgarn 4
10
28
Flicker Johann
800
AUT
Groß Siegharts 3 Jugend
2
29
Löffler Laura
800
AUT
Litschau-Eisgarn 4
1
30
Butschel Felix
0
AUT
Zwettl 4 Jugend
6
31
Goigitzer Gerald
1657798
0
AUT
Litschau-Eisgarn 4
4
32
Hahn Markus
0
AUT
Zwettl 4 Jugend
8
33
Kastner Clemens
0
AUT
Zwettl 4 Jugend
2
34
Kastner Philipp
0
AUT
Zwettl 4 Jugend
4
35
Kolm Andreas
0
AUT
Bad Großpertholz 2 Jug.
3
36
Maister Simon
1657828
0
AUT
Groß Siegharts 3 Jugend
7
37
Molerova Marketa
0
AUT
Litschau-Eisgarn 4
13
38
Pollak David
1657836
0
AUT
Zwettl 4 Jugend
7
39
Prock Friedrich
0
AUT
Litschau-Eisgarn 4
11
40
Schrenk Matthew
0
AUT
Zwettl 4 Jugend
3
41
Veith Leonie
0
AUT
Bad Großpertholz 2 Jug.
2
42
Veith Lorenz
0
AUT
Bad Großpertholz 2 Jug.
5
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 06.05.2024 10:32
Legal details/Terms of use