Note: To reduce the server load by daily scanning of all links by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 2 weeks (end-date) are shown after clicking the following button:

44è Open Internacional d'Escacs Ciutat de Manresa

Darrera actualització28.08.2017 13:11:37, Creador/Darrera càrrega: teresa ballcels soriguera

Rànquing inicial

Núm. NomFEDEloNTipusGrClub/Ciutat
1
GMMuñoz Pantoja MiguelESP2612Sant Andreu C.E
2
GMMovsziszian KarenARM2517Sant Andreu C.E.
3
IMCruz Estrada FilemonPER2515Tres Peons C.E.
4
IMOliva Castaneda KevelCUB2491Cuba
5
MKPorras Mateo FelipeESP2439Sant Josep De Badalona C.E.
6
IMGonzalez Rodriguez JorgeCOL2432S60Figueres C.E.
7
IMGrafl FlorianGER2415Escola D'escacs De Barcelona
8
FMGomez Jurado AlbertESP2357Sant Josep De Badalona C.E.
9
MKMartorell Aubanell AdriaESP2311Paretana D'escacs, Associacio
10
MKMingo Fernandez MatiasESP2303Sant Feliu C.E.U.C.
11
MKAsensio Liñan TeodoroESP2279Hortenc, Ateneu Cultural C.E.
12
MKMenac Comas Joan RamonESP2276Catalonia C.E.
13
MKSanpera Bonet Juan CarlosESP2223Catalonia C.E.
14
Ramon Serrano Fco. JavierESP2198AColmena, La C.E.
15
Garnica Nebot EsteveESP2196AMoli Nou C.C.
16
Gonell Aparici RamonESP2191S60AOlesa C.E.
17
Planella Sanchez JordiESP2190AEsplugues L'avenc C.E.
18
Camacho Liesa JoanESP2166ASant Andreu C.E.
19
Garriga Biosca FrancescESP2128S60ACatalonia C.E.
20
Zaiats VladimirUKR2120ACalldetenes C.E.
21
Masachs Vendrell FrancescESP2112ACatalonia C.E.
22
Creus Pons JosepESP2097S60ANavarcles Club Escacs
23
Grau Ferrer CarlesESP2054S60AVila-Rodona C.E.
24
Torralba Sanz JosepESP2039S60ASant Joan C.E.
25
Soler Bel JosepESP2026S60ASuria C.E.
26
Clavel Moliner FrancescESP2019ANavarcles Club Escacs
27
Ramon Herraez AlexESP2010U14AColmena, La C.E.
28
Lopez Marti IgnaciESP2007AEstany, Club Escacs
29
Ambros Pladellorens JordiESP1986S60BBalsareny-Sallent U.E.
30
Estruch Andreu GuimESP1948U16BGuissona, Ateneu
31
Pérez López AntonioESP1931BCatalonia C.E.
32
Soler Massana RamonESP1931BBalsareny-Sallent U.E.
33
Gallego Tamaral DavidESP1922BCatalonia C.E.
34
Clavel Oliveras GuillemESP1911BNavarcles Club Escacs
35
Gabarrò Servitja PauESP1907U16BCatalonia C.E.
36
Gimenez Canadas CarlosESP1907BIgualada C.E.
37
Burniol Coch AngelESP1905S60BCatalonia C.E.
38
Custodio Criado JofreESP1878BPeona I Peo, C.E.
39
Estruch Andreu LlucESP1875U14BGuissona, Ateneu
40
Martinez Sanchez FranciscoESP1809S60CBalsareny-Sallent U.E.
41
Vilà Closa AlbertESP1800CCatalonia C.E.
42
Luco Perez BernatESP1788U16CIgualada C.E.
43
Huertas Buitron DomingoESP1780S60COlesa C.E.
44
Argelaguer Benitez FrancescESP1779CCatalonia C.E.
45
Olivares Flores BenitoESP1763S60CCatalonia C.E.
46
Fabrega Lopez JaumeESP1756S60CSuria C.E.
47
Gabarró Servitja AdriàESP1730U12CCatalonia C.E.
48
Arboix Franquesa SantiagoESP1722CSant Boi De Lluçanes, C.E.
49
Planella Zavala IvanESP1701U10CTres Peons C.E.
50
Nogues I Esteve VicençESP1678U12CCardona
51
Abizanda Gilibets ManuelESP1666U12CCatalonia C.E.
52
Pedrals Roca MartíESP1645U16CCatalonia C.E.
53
Zavala Licoa CristinaESP1626CPeon Doblado
54
Benseny Martinez GuerauESP1532U10CLleida C.E.
55
Planella Zavala IreneESP1512U10CTres Peons C.E.
56
Bartroli Tejada MarcESP1500U16CXeraco (VAL)
57
Gascon Martel AlejandroESP1462U10CMontornes C.E.
58
Deli Pradas ArnauESP1456U12CCatalonia C.E.
59
Fernandez Climent AlbertESP1358U10CCerdanyola Valles C.E.
60
Martinez Balastegui MartíAND1351CAndorra
61
Martinez Gámiz MarcAND1328U12CAndorra
62
Masachs Bartolome CescESP1319U10CCatalonia C.E.
63
Poyan Cobelli AlexESP1304U10CPalleja, Club Escacs
64
Piñol Bosch BielESP1272U10CMollerussa
65
Luco Perez GuillemESP1263U10CIgualadi, Ateneu
66
Piñol Bosch GerardESP1241U10CMollerussa
67
Castany JaumeESP1000C
68
Costa JordiESP1000C
69
Gracia FerranESP1000C
70
Ilban VasileESP1000C
71
Navarro MarioESP1000C
72
Rodriguez Carrillo ManuelESP1000C
Advertisement
Advertisement