XXIX Torneo San Viator - Memorial Pepe Domaica (Grupo B)

Last update 24.09.2017 23:06:23, Creator/Last Upload: francisco javier sanz moríñigo

Tournament selectionGrupo A, Grupo B
LinksOfficial Homepage of the Organizer, Link with tournament calendar
Parameters Show tournament details, show flags
ListsStarting rank, Alphabetical list, Statistics, Alphabetical list all groups, Playing schedule
Ranking crosstable after Round 2, Starting rank crosstable
Board PairingsRd.1, Rd.2, Rd.3/9 , not paired
Ranking list afterRd.1, Rd.2
GamesThere are 46 games available for download
Excel and PrintPrint list, Export to Excel (.xls), Export to Excel (.xlsx), Export to PDF-File

Starting rank

No.NameFEDRtgIRtgNTypGrClub/City
1Navarro Gonzalez JaimeESP17481803San Viator
2Villanueva Ortega RubenESP17441831A.V.A.
3Perez Sempere AlbertoESP17311775La Casa del Ajedrez
4Bustos Bernardo DiegoESP17301730U14Bargas-Fund. Soliss
5Manso Santamaria Juan CarlosESP17031774San Viator
6San Felipe Gonzalez TomasESP16891774S55San Viator
7Franco Rincon DavidESP16861743Moratalaz
8Jimenez Alvaro AngelESP16831762Batán
9Merino Araguas Jose JavierESP16801750S55Virgen de Atocha
10Arce Escobedo JulioESP16711765Expansión de Hortaleza
11Cujba Anca-ClaudiaROU16641711A.V.A.
12Mora Marin GuillermoESP16561756Villaverde
13Arias Cusio OscarESP16551774Alcorcon
14Ramos Antona EnriqueESP16501707S55Ciudad de los Ángeles
15Marcelo De La Mata DanielESP16411718Valdenarro
16Gomez Logrosan CristianESP16381656U14Bargas-Fundación Soliss
17Castro Uceda Jose AntonioESP16361694S55San Viator
18Martin Claudio AndresESP16331637Bargas - Fundación Soliss
19Correas Aguilera EufemioESP16211700S55San Viator
20Mateos Cordero FranciscoESP16181703Virgen de Atocha
21Alcojor Patilla AntonioESP16181693Colegio Alkor
22Amador Andujar AlfredoESP16101615U16N.A. Europa
23Alvarez Poves JesusESP15981633U14P2La Casa del Ajedrez
24Benitez Cadenas Luis MiguelESP15841645S55Independiente
25Fernandez Garcia EmilioESP15791658S55Batán
26Alameda Arellano CristetoESP1577164964 Villalba
27Comeron Galan DanielESP15761663U16Alcalá de Henares
28Cortijo Manso LuisESP15551653S55C.A.P.A.
29Rendo Quindos PedroESP15501591Torre de Éboli
30Salgado Duarte PabloESP15491623S55Los Rosales
31Lopez Nunez AlonsoESP15491556U12N.A. Igualdad
32Fernandez Garcia EmilianoESP15371581P7Jaque Mate Boadilla
33Barragan Sanchez EnriqueESP15361606S55Club 2001
34Prieto Gonzalez CesarESP15351646Tajamar
35Garcia Martin JavierESP15321584Moratalaz
36Rojo Jorge LuisESP15251602U16Rivas
37Serrano Ruiz LopeESP15211556U12Jaque Mate Boadilla
38Fernandez Rodriguez AlbertoESP15201582Tres Cantos
39Urbelz Perez IgnacioESP15171639Pozuelo de Alarcón
40Tenorio Garcia JoelESP15151583U12Rivas
41Garcia Prada AlejandroESP15051576U14Jaque Mate Boadilla
42Periotto Miori LautaroESP14921506U12Bargas-Fundación Soliss
43Aldea Moreno MarinaESP14791550Valdebernardo
44Rojo Jorge AngelESP14761596U18Rivas
45Gallego Romero ManuelESP14751559S55La Didactica
46Murillo Paz PedroESP14711528Mirabal
47Garcia Rojas Juan CarlosESP14701578S55San Viator
48Torrecillas Adan LuisESP14661564Chamberí
49Blanco Martin OscarESP14611545U12Tres Cantos
50Rivera Rodriguez Luis FernandESP14581458U16Bargas-Fundación Soliss
51Baranco Gonzalez NicolasESP14551548U16Leganes
52Lopez Martin IsraelESP14441542P9Rivas
53Cuerda Montagud TomasESP14441518Batán
54Jarne Anguita MiguelESP14361509U16San Viator
55Del Noval Nemeshazi MarioESP14161492U14Rivas
56Garcia Hernandez ArmandoESP14110S55Agustiniano
57Calvo Gonzalez Jose FelixESP13851409U10Coordinadora Toledo
58Ramirez Ocana EneasESP13851408U12P5Bargas - Fundación Soliss
59Del Alamo Fajardo FernandoESP13831408U12Bargas-Fundación Soliss
60Jimenez Perez FedericoESP13811470S55La Didactica
61Garcia Prada GuillermoESP13751360U12Jaque Mate Boadilla
62Insua Rodriguez AntonioESP13731461S55Capablanca
63Perales Hernandez ManuelESP13671441S55Independiente
64Giron Herranz JuanESP13661457U16Torre de Éboli
65Palomares Cortez Facundo SebaESP13601393U14Coordinadora Toledo
66Haering Hijon JavierESP13441372U14Coordinadora Toledo
67Benitez Robles AntonioESP13431418S55Ciudad de los Ángeles
68Lavayen Torres LeonardoESP13421328U14Mad
69Pastor Diaz DavidESP13231382Independiente
70Medina Lucena EmilioESP13211388S55Ciudad de los Ángeles
71Martin Rodriguez Jose LuisESP13081382S55Los Rosales
72Garcia Lozano JavierESP13011394P3Tres Cantos
73Caparros Armand M IsabelESP12931287U14Bargas-Fundación Soliss
74Lopez Herrero IsraelESP12861328U12P9Rivas
75Yeghiazaryan Petrosyan RobertESP12851274U14N.A. Igualdad
76Soria Martinez DanielESP12831366P6Pozuelo de Alarcón
77Mora Gonzalez-Rojas FranciscoESP12741445S55Leganés
78Rausell Tamayo EstrellaESP12641345Tres Cantos
79Periotto Miori CaterinaESP12501267U14Bargas-Fundación Soliss
80Campos Calderon DavidESP12421296U12P1Coordinadora Toledo
81Climent Castillo DanielESP12371279U14N.A. Igualdad
82Serrano Ruiz MiguelESP12371244U12Jaque Mate Boadilla
83Alvarez Garcia Jose JavierESP12301265P2La Casa del Ajedrez
84Teran Gonzalez AdrianESP12111294U10Jaque Mate Boadilla
85Crespo Gomez RubenESP12041285Coordinadora Toledo
86Cuadrado Carmona JavierESP11951269U10Jaque Mate Boadilla
87Estebaran Rodriguez GuillermoESP11761264U14Colegio Alkor
88Garcia Pumarega CesarESP11671200U10P3Tres Cantos
89Perez Ramos Miguel AngelESP11631245S55La Casa del Ajedrez
90Lavado Pena DavidESP11531237U14Colegio Alkor
91Jubin Diez DamienESP11381109U10Jaque Mate Boadilla
92Moreno Gallardo SergioESP11061150U12P4Coordinadora de Toledo
93Tudoroiu Adrian EugenESP11011204A.V.A.
94Ramirez Nebot EneasESP10971194P5Independiente
95Moreno Payo JesusESP10941117P4Coordinadora de Toledo
96Amador Andujar GabrielESP10901081U12N.A. Igualdad
97Majer Nunez ChistianESP01166U14Colegio Alkor
98Rodriguez Arribas PedroESP01082S55Club 2001
99Otero Gumiel MonicaESP01041U14U.N.E.D. Guadalajara
100Lopez Ochoa ArsenioESP01035U14N.A. Igualdad
101Acebes Moran RobertoESP00U12Colegio Alkor
102Buzica Patrin Teo AdrianESP00U10Bargas-Fund.Soliss
103Centeno Mendoza Julio StefanoESP00U10Jaque Mate Boadilla
104Del Pozuelo Bautista AlejandrESP00U14Jaque Mate Boadilla
105Garcia Serrano AlfredoESP00S55Chamberí
106Lopez Ortega IvanESP00U12Colegio Alkor
107Martin Sanchez IvanESP00U14Colegio Alkor
108Rodrigo Gonzalez JorgeESP00U12Colegio Alkor
109Soria Alcaraz AlejandroESP00U14P6Jaque Mate Boadilla
110Soto Perez-Cejuela HelenaESP00Bargas-Fund. Soliss
111Touceda Torres JonathanESP00Independiente
112Villegas Villar AlejandroESP00U12Jaque Mate Boadilla
Advertisement
Advertisement