Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 2 weeks (end-date) are shown after clicking the following button:

NÖSV 2.Klasse Mostviertel Ost 2017/18

Last update 22.04.2018 20:37:28, Creator/Last Upload: nö.-schachverband

Final Ranking after 10 Rounds

No.NameRtgTeamPts.Games%Bo.Rp
1Stocker Georg2019SST St.Leonhard6,5792,912079
2Niederhametner Hermann1710SG Dirndltal&Elsbeere Wr.wald 25,0771,411859
3Steindl Christoph1461SC Raika Sieghartskirchen 2 Jugd5,0771,421543
4Nutz Helmut1445SG Dirndltal&Elsbeere Wr.wald 25,0771,431568
5Faderbauer Noah1632SC Raika Sieghartskirchen 2 Jugd4,5675,011867
6Knoedler Friedrich1837DataTechno Pressbaum/Eichgr 34,0580,011887
7Riedl Ernst1445SST St.Leonhard4,0757,121446
8Mueller Manfred Ing.1380SG Dirndltal&Elsbeere Wr.wald 23,0475,041405
9Jungwirth Patrik1006SC Raika Sieghartskirchen 2 Jugd3,0560,041148
10Lamers Gottfried DI.1586SG Gablitz/Purkersdorf 33,0742,911614
11Pilter Hans1518SST St.Leonhard3,0742,921417
12Nehonsky Manfred1638SG Dirndltal&Elsbeere Wr.wald 22,5462,521567
13Högl Raphael1324SC Raika Sieghartskirchen 2 Jugd2,5462,531414
14Kornfeil Markus1734SC Raika Sieghartskirchen 2 Jugd2,0366,711752
15Dolejsky Leopold1413DataTechno Pressbaum/Eichgr 32,0540,021431
16Foff Albert1438DataTechno Pressbaum/Eichgr 31,5275,030
17Ardelt Hannes1669SG Dirndltal&Elsbeere Wr.wald 21,5350,021585
18Üblacker Christopher1563SG Gablitz/Purkersdorf 31,5437,521495
19Reisner Karl1093SST St.Leonhard1,5437,541047
20Awala Mohammed1277SG Gablitz/Purkersdorf 31,5625,031168
21Pichler Gilbert Dr1366DataTechno Pressbaum/Eichgr 31,5721,421235
22Weichhart Daniel952SG Dirndltal&Elsbeere Wr.wald 21,01100,040
23Poelzer Matthias1561SST St.Leonhard1,0250,020
24Janitschek Philipp1243DataTechno Pressbaum/Eichgr 31,0250,040
25Staudinger Karl968DataTechno Pressbaum/Eichgr 31,0250,040
26Zellhofer Erich1734SG Dirndltal&Elsbeere Wr.wald 21,0333,311702
27Hiesberger Karl Mag.1387SST St.Leonhard1,0333,331328
28Heinzel Herbert1558SC Raika Sieghartskirchen 2 Jugd0,5150,010
29Holzer Günther DI.1633SG Gablitz/Purkersdorf 30,5150,020
30Schlager David1191SG Gablitz/Purkersdorf 30,5150,020
31Stapelfeldt Max Georg0DataTechno Pressbaum/Eichgr 30,5150,020
32Steinbacher Johannes Sen.0DataTechno Pressbaum/Eichgr 30,5150,030
33Künstler Peter1182SC Raika Sieghartskirchen 2 Jugd0,5150,030
34Imler Andreas1168SST St.Leonhard0,5150,030
35Granadia Walter1408SC Raika Sieghartskirchen 2 Jugd0,5150,030
36Hofstaetter Anton1543SG Dirndltal&Elsbeere Wr.wald 20,5225,020
37Krapf Rene1083SC Raika Sieghartskirchen 2 Jugd0,5225,030
38Strasser Valentin816SG Gablitz/Purkersdorf 30,5316,73883
39Altzinger Wilfried Dr.1625SG Gablitz/Purkersdorf 30,5412,511531
40Schmidrathner Andreas1597SC Raika Sieghartskirchen 2 Jugd0,010,010
41Eberdorfer Wolfgang1649SG Gablitz/Purkersdorf 30,010,010
42Felbermayer Eva0SC Raika Sieghartskirchen 2 Jugd0,010,020
43Rothensteiner Friedrich Ing.1721DataTechno Pressbaum/Eichgr 30,030,011086
44Rauchegger Vincent0SG Gablitz/Purkersdorf 30,030,03531

Annotation: forfeit points are ignored

Advertisement