AUT STMK 1718 SUED 1. KLASSE OST

Last update 08.10.2017 17:46:53, Creator/Last Upload: steirischer landesverband

Tournament selectionLiga Süd, 1. Klasse Ost, 1. Klasse Südwest, 2. Klasse Südwest, Jugendliga
LinksOfficial Homepage of the Organizer, Link with tournament calendar
Parameters Show tournament details
ListsRanking crosstable, Rank table, Starting rank list of players, Alphabetical list, Alphabetical list all groups, Playing schedule
Team-Composition with round-results, Team-Composition without round-results, Team-Pairings of all rounds
Board PairingsRd.1, Rd.2, Online-Ergebnis-Eingabe
The best playersaccording Points, according percent
The best player per boardaccording Points, according percent
Excel and PrintPrint list

Alphabetical list all groups

No.NameIDFideIDRtgFEDName
1Ackerl Josef10002716497281651AUT1. Klasse Ost
2Adelsberger Andreas1000471598AUT2. Klasse Südwest
3Almer Gerald10016716099472141AUTLiga Süd
4IMAlvir Aco100191144003672341AUTLiga Süd
5Amtmann Franz10022916205411681AUT1. Klasse Ost
6Amtmann Michael10023016458621711AUT1. Klasse Ost
7Anaya Moises1220500ESPLiga Süd
8Angerer Matthias1314701654888841AUTLiga Süd
9FMAntal Tibor Kende1183077385812178HUNLiga Süd
10Aurich Marvin1317871658972871AUTJugendliga
11Aurich Sven100416129546671718GERLiga Süd
12Bagby Lia1297421652273810AUT1. Klasse Ost
13Bakalarz Adrian136504129558091144GERLiga Süd
14Bakalarz Adrian136504129558091144GER2. Klasse Südwest
15WFMBakalarz Grazyna13650540007301923LUX2. Klasse Südwest
16WFMBakalarz Grazyna13650540007301923LUX1. Klasse Südwest
17WFMBakalarz Grazyna13650540007301923LUXLiga Süd
18Bauer Herbert10062316517571789AUTLiga Süd
19Bauer Simon1338721059AUTLiga Süd
20Baumrucker Fritz Akad. Vkfm.1006961824AUT2. Klasse Südwest
21Baumrucker Gabriel1006971718AUT2. Klasse Südwest
22Benedikt August10077516107401980AUTLiga Süd
23Berghofer Julian Marco1337930AUTJugendliga
24Bernsteiner Catalina1318501654896800AUTLiga Süd
25Bernsteiner Catalina1318501654896800AUT2. Klasse Südwest
26Bloder Felix10107416384591852AUTLiga Süd
27Bloder Felix10107416384591852AUT1. Klasse Ost
28Bloder Florian10107516308301875AUTLiga Süd
29Boehm Thomas10114116095642012AUTLiga Süd
30Boehmer Ernst DI.10114616020202014AUTLiga Süd
31Böheim Ernst13214616532371194AUTLiga Süd
32Böheim Ernst13214616532371194AUT1. Klasse Ost
33Böheim Paul13045116515601130AUT1. Klasse Ost
34Böheim Paul13045116515601130AUTLiga Süd
35Borhy Marcell1269357707871764HUNLiga Süd
36Borhy Marcell1269357707871764HUN1. Klasse Ost
37Brandner Josef1012561472AUT1. Klasse Ost
38Brass Volker10128916549001353AUT1. Klasse Ost
39Brass Volker10128916549001353AUTLiga Süd
40Bratko Alexander12362416349681800AUTLiga Süd
41Bratko Alexander12362416349681800AUT2. Klasse Südwest
42Bratko Alexander12362416349681800AUT1. Klasse Südwest
43Breidler Jonas13299416589801004AUT1. Klasse Südwest
44Breidler Jonas13299416589801004AUT2. Klasse Südwest
45Breidler Jonas13299416589801004AUTLiga Süd
46Bretterklieber Maximilian12190416458971385AUTLiga Süd
47Bretterklieber Maximilian12190416458971385AUT2. Klasse Südwest
48Bretterklieber Maximilian12190416458971385AUT1. Klasse Südwest
49CMBrod Manfred DI.10136816021102238AUTLiga Süd
50Brunner Gerhard10142416093001913AUTLiga Süd
51Buchegger Josef Dr.10146116083631999AUTLiga Süd
52Buchegger Karl10146316065302010AUTLiga Süd
53Buchner Helmut DI.10147416135451879AUTLiga Süd
54Buchner Helmut DI.10147416135451879AUT1. Klasse Ost
55Cerncic Johann10158916471051643AUTLiga Süd
56Charaus Florian11753616310982020AUTLiga Süd
57Charaus Florian11753616310982020AUT1. Klasse Ost
58Charusa Karl Heinz10160316436301682AUTLiga Süd
59IMCigan Stefan101634146000642354SLOLiga Süd
60IMCsonka Attila1016967165292352HUNLiga Süd
61Damm Anton10174016549181569AUTLiga Süd
62Damm Anton10174016549181569AUT1. Klasse Ost
63Detter Peter10187016036801967AUTLiga Süd
64Deu Herbert DI.10187216473261514AUTLiga Süd
65Deu Herbert DI.10187216473261514AUT1. Klasse Ost
66Deutsch Markus10187516497361515AUT1. Klasse Ost
67Deutschmann Josef1018821378AUTLiga Süd
68Deutschmann Josef1018821378AUT1. Klasse Südwest
69Deutschmann Josef1018821378AUT2. Klasse Südwest
70Deutschmann Robert Peter10188616097851978AUTLiga Süd
71Dirnberger Florian10195016473341644AUTLiga Süd
72Dirnberger Florian10195016473341644AUT1. Klasse Südwest
73MKDohr Alexander10199516029502048AUTLiga Süd
74Dojer Manfred1290381187AUT1. Klasse Südwest
75Dojer Manfred1290381187AUT2. Klasse Südwest
76NMDraxler Josef DI.10207216333502198AUTLiga Süd
77Draxler Noah135099800AUTJugendliga
78Draxler Wolfgang1020741581AUT2. Klasse Südwest
79Dreher David10208016583281865AUTLiga Süd
80Dreher David10208016583281865AUT1. Klasse Ost
81Dzambo Mirko1179369645571749SRBLiga Süd
82Dzambo Mirko1179369645571749SRB1. Klasse Südwest
83Eberhard Hans1302081523AUT1. Klasse Ost
84Eberhardt Christian10218016360901936AUTLiga Süd
85MKEbner Walter10221316036042067AUTLiga Süd
86Eder Matthias11983216292802129AUTLiga Süd
87Edler Johann1022841371AUT2. Klasse Südwest
88Eibinger Manuel Di Dr10236216379911975AUTLiga Süd
89Eibisberger Karl10236616497441660AUTLiga Süd
90Eibisberger Karl10236616497441660AUT1. Klasse Südwest
91Ellmer Lukas12480616459001415AUTLiga Süd
92Ellmer Lukas12480616459001415AUT1. Klasse Ost
93Elpons Walter10247516407391943AUTLiga Süd
94Elpons Walter10247516407391943AUT2. Klasse Südwest
95Erkinger Kevin1330190AUT2. Klasse Südwest
96Essich Guenther10259816361031646AUT1. Klasse Ost
97Fabian Franz10262816139791872AUTLiga Süd
98Fabian Franz10262816139791872AUT1. Klasse Südwest
99Fabian Julia133689800AUT1. Klasse Südwest
100Fabian Julia133689800AUT2. Klasse Südwest
101Fabian Kerstin133360946AUT2. Klasse Südwest
102Fabian Kerstin133360946AUT1. Klasse Südwest
103Fabisch Christian Dr.10263516015801979AUTLiga Süd
104FMFahrner Kurt10264016005912272AUTLiga Süd
105Farmer Guenter Dr.10266916497521524AUTLiga Süd
106Farmer Guenter Dr.10266916497521524AUT1. Klasse Südwest
107Farmer Guenter Dr.10266916497521524AUT2. Klasse Südwest
108Fasching Franz10268016433631264AUT1. Klasse Ost
109IMFauland Alexander10270916000362400AUT2. Klasse Südwest
110Fauland Paulina Mag.10271116031591028AUT2. Klasse Südwest
111Feibel Georg1261251654926987AUTLiga Süd
112Feiertag Jonas135415915AUTJugendliga
113Feiertag Jonas135415887AUTLiga Süd
114Felber Willibald10277716436491851AUTLiga Süd
115Felberbauer Sara12433616431501645AUT1. Klasse Ost
116Fellner Gerhard10280616523461602AUT1. Klasse Südwest
117Fellner Kurt1344940AUT2. Klasse Südwest
118Ferk Nico1344651658999800AUT1. Klasse Südwest
119Ferk Nico1344651658999800AUTJugendliga
120Flitsch Guenther10301016092201791AUT1. Klasse Ost
121Flitsch Guenther10301016092201791AUTLiga Süd
122Fragner Markus10307416522901565AUT1. Klasse Ost
123Frank Michael12692116581741187AUTLiga Süd
124Friesacher Wolfgang12146216486831456AUT1. Klasse Ost
125Fritzl Pius Jun.10320616316751846AUTLiga Süd
126Froehlich Franz Mag.10320816401191599AUT1. Klasse Südwest
127Froehlich Franz Mag.10320816401191599AUT2. Klasse Südwest
128Frosch Daniel10322516431691839AUTLiga Süd
129Frosch Daniel10322516431691839AUT1. Klasse Ost
130FMFrosch Erich10322616022172223AUTLiga Süd
131Fruhwirt Gerd10324616436651903AUTLiga Süd
132Fugger Thomas Mag.13472716593671217AUT1. Klasse Ost
133Gaal Alexander12693616393741906AUT1. Klasse Ost
134Gaal Alexander12693616393741906AUTLiga Süd
135Ganotz Gerald1273771350AUT1. Klasse Ost
136Gantschnig Rudolf10344916459191742AUTLiga Süd
137Gepperth Heinz1035741496AUT2. Klasse Südwest
138Gerhardt Johann10358416523541716AUT1. Klasse Südwest
139FMGjuran Denis136202146033732336SLO1. Klasse Südwest
140FMGjuran Denis136202146033732336SLOLiga Süd
141Goelles Walter10373116249891621AUT1. Klasse Ost
142MkGoessler Markus10375816332602165AUTLiga Süd
143Golub Filip11941616573481394AUT1. Klasse Südwest
144Golub Filip11941616573481394AUT2. Klasse Südwest
145Gorke Peter1331001235AUTLiga Süd
146Gorke Peter1331001235AUT1. Klasse Ost
147Gosch Gabriel134828958AUT2. Klasse Südwest
148Gosch Gabriel134828958AUT1. Klasse Südwest
149Gössler Günter10375716436811791AUT1. Klasse Südwest
150Gössler Günter10375716436811791AUTLiga Süd

Show complete list

Advertisement
Advertisement