Logged on: Gast
Servertime 11.05.2024 15:42:32
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Почетна
Турнир-База на податоци
Првенство на Австрија
Слики
FAQ
Online Регистрација
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:
покажите податоци за турнирот
Bakı 2 № - li İOEUGŞİM 26 iyun Silahlı Qüvvələri gününə həsr olmuş təsnifat turniri - III - dərəcə almaq uğrunda 28. 06. - 02 . 07. 2017 il
последно ажурирање03.07.2017 12:07:46, Creator/Last Upload: Ilgar Bajarani
Search for player
Пребарувај
Стартна ранг листа
Бр.
Име
ФидеИД
ФЕД.
Ртг
1
Babayev Fərhad
AZE
1400
2
Bayramov Bəxşəli
AZE
1400
3
Bünyatov Murad
AZE
1400
4
Hacı Faiq
AZE
1400
5
Hacıyev Yusif
AZE
1400
6
Mustafayev İsmayıl
AZE
1400
7
Namazəliyev Əvəz
AZE
1400
8
Nəbizadə Mikayıl
AZE
1400
9
Nəbizadə Məhyəddin
AZE
1400
10
Nəsibli Nəsib
AZE
1400
11
İbrahimov Məhəmməd
AZE
1400
12
Əfəndiyev Yasin
AZE
1400
13
Əhməd Firudin
AZE
1400
14
Əhmədov Məmməd
AZE
1400
15
Rza Əmiraslan
AZE
1400
16
Hüseynova Fatimə
AZE
1300
17
Mirzəyeva Jalə
AZE
1300
18
Nağıyeva Gövhər
AZE
1300
19
Nəsibli Həbibə
AZE
1300
20
Abbasov Fərid
AZE
1400
21
Abuzərli Müslüm
AZE
1400
22
Ağazadə Tahir
AZE
1400
23
Bayramlı İsmayıl
AZE
1400
24
Cümşüdlü Xəzər
AZE
1400
25
Cümşüdlü Əsmər
AZE
1300
26
Habibulin Aleksandr
AZE
1400
27
Heybətli Mirzəşah
AZE
1400
28
Mahmudov Əli
AZE
1400
29
Mehdilli Rəhman
AZE
1400
30
Mehdizadə Mehdi
AZE
1400
31
Mikayıllı Qəhraman
AZE
1400
32
Mövlamov Murad
AZE
1400
33
Məcidov Nail
AZE
1400
34
Məhərrəmli Əli
AZE
1400
35
Nağdaliyev Əliyar
AZE
1400
36
Nağdaliyeva Məryam
AZE
1300
37
Qasımzadə Fateh
AZE
1400
38
Qasımzadə Taleh
AZE
1400
39
Qədirli Mühəmməd
AZE
1400
40
Qədirli Əminə
AZE
1399
41
Salahlı Məhəmməd
AZE
1400
42
Suleymanlı Neymət
AZE
1400
43
Səlimli Vüsal
AZE
1400
44
Sərkərov Rüslan
AZE
1400
45
Zeynalov Əli
AZE
1400
46
Zeynalzadə Əminə
AZE
1300
47
İsmayılov İsmayıl
AZE
1400
48
Şahbazov Mühəmməd
AZE
1400
49
Şahbazova Məryam
AZE
1300
50
Şahverdiyev Tamerlan
AZE
1400
51
Şükürlü Yusif
AZE
1400
52
Əhməd Mühəmməd
AZE
1400
53
Əhməd Yahya
AZE
1400
54
Əliyev Qismət
AZE
1400
55
Ələkbərzadə İsmayıl
AZE
1400
Сервер на Chess-Tournament-Results
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 06.05.2024 10:32
masthead