Huom! Palvelimen kuorman laskemiseksi vähennämme hakukoneiden (Google, Yahoo...) skannausta siirtämällä kahta viikkoa vanhemmat (loppupvm) turnaukset seuraavan linkin taakse

2. BUNDESLIGA MITTE 2017/2018

Viimeisin päivitys07.04.2018 19:56:59, Creator/Last Upload: schachmaty ruden (hr.franz kra├čnitzer)

Loppusijoitukset 11 kierroksen jälkeen

NrNimiRtgJoukkuep.Pe.%pö.Rp
1IMDanner Georg2316SPG Sparkasse Pinggau-Friedberg10,01190,942605
2GMMilanovic Danilo2488SPG Sparkasse Pinggau-Friedberg8,01172,722523
3IMKnoll Hermann2333UNION Ansfelden8,01172,742409
4IMHajnal Zoltan2390ASK St. Valentin7,0887,532665
5CMMostbauer Florian2307UNION Ansfelden7,0977,852376
6IMHeinemann Thies2508RbEj Gleisdorf6,5972,212618
7Schieder Andreas2237SPG Sparkasse Pinggau-Friedberg6,51159,152285
8NMWanderer Thomas2213RbEj Gleisdorf6,51159,152277
9IMHuber Martin Christian2365Schachfreunde Graz6,0966,722475
10GMHorvath Peter2421Leoben6,01060,032397
11FMSandhöfner Florian2313ASK St. Valentin6,01154,512395
12FMEnöckl Philipp2298SV Steyregg6,01154,522376
13IMWeiss Christian2378UNION Ansfelden6,01154,522339
14Meyer Gordon2182SV Steyregg6,01154,552216
15IMHalvax Georg2434SC MPÖ Maria Saal 25,5691,742632
16IMKorpa Bence2499SPG Fürstenfeld/Hartberg5,5868,812591
17IMRenner Christoph2349SPG Sauwald5,5868,822501
18IMSchnider Gert2412Schachfreunde Graz5,51150,012458
19IMSchmidt Peter2392SPG Sauwald5,51150,012433
20IMMenezes Christoph2404UNION Ansfelden5,51150,012430
21IMPötz Florian2385SPG Fürstenfeld/Hartberg5,51150,022327
22FMPetschar Kurt Mag.2269SC DieKlagenfurter5,51150,032282
23IMKuba Guenter2336SPG Fürstenfeld/Hartberg5,51150,032270
24GMVelicka Petr2412SV Steyregg5,0683,312604
25Holzmann Jörg Dr.2189ESV ASKÖ Admira Villach5,0771,462331
26FMEnnsberger Ulrich2267UNION Ansfelden5,0862,552327
27IMMahdy Khaled2394SPG Sparkasse Pinggau-Friedberg5,0955,632292
28IMHandler Lukas2392SC MPÖ Maria Saal 25,01145,522267
29MKWiesinger Robert2201SV Steyregg5,01145,542223
30GMBuhmann Rainer2589SC MPÖ Maria Saal 24,5675,012624
31GMFtacnik Lubomir2520SPG Sparkasse Pinggau-Friedberg4,5675,022558
32IMCsonka Attila2378SPG Fürstenfeld/Hartberg4,5675,042478
33GMGonda Laszlo2510ASK St. Valentin4,5856,312491
34GMBerczes David2499Leoben4,5856,312490
35WFMTeuschler Barbara2202Schachfreunde Graz4,5856,342325
36FMKastner Walter2191Schachfreunde Graz4,5856,352246
37FMRieger Robert2296SC MPÖ Maria Saal 24,5950,052188
38IMFreitag Manfred2374SPG Fürstenfeld/Hartberg4,51140,912324
39FMTestor Sebastian2293SPG Sauwald4,51140,922259
40MkKravanja Georg2267Schachfreunde Graz4,51140,932285
41FMHeimberger Reinhard Ing.2261ASK St. Valentin4,51140,932227
42FMTaggatz Mario2183SPG Sauwald4,51140,932210
43FMWegerer Fred Ing.2135RbEj Gleisdorf4,51140,932202
44NMPierecker Markus2204SV Steyregg4,51140,932186
45FMHellmayr Alois Mag.2256SPG Sauwald4,51140,942171
46FMTomazini Aljosa2350SC MPÖ Maria Saal 24,0580,052409
47FMMoser Guenter Mag.2301UNION Ansfelden4,0757,132331
48FMFelsberger Alfred2336UNION Ansfelden4,0850,022344
49Sandner Wolfgang DI.2259Leoben4,0850,042269
50WFMDomarkaite Laima2129Schachfreunde Graz4,0944,442183
51Jakits Leopold2128SC DieKlagenfurter4,0944,462148
52FMHiermann Dietmar2257SPG Sauwald4,01136,452075
53GMPerunovic Milos2596SPG Sparkasse Pinggau-Friedberg3,5658,312531
54FMGenser Harald2296SC DieKlagenfurter3,51131,822204
55IMCasagrande Harald2318ASK St. Valentin3,0475,042401
56IMSchachinger Mario2394SC MPÖ Maria Saal 23,0560,022409
57IMKreisl Robert2406SC MPÖ Maria Saal 23,0560,022405
58IMTomazini Zan2424SC MPÖ Maria Saal 23,0650,032257
59IMBaumegger Siegfried2443Leoben3,0837,522291
60FMPerhinig Robert Mag.2264ESV ASKÖ Admira Villach3,0837,522214
61Kölber Daniel2049Leoben3,0837,562149
62FMReichmann Egon2265ESV ASKÖ Admira Villach3,0933,322232
63Frank Paul Dr.2217ESV ASKÖ Admira Villach3,01030,042098
64FMFrosch Erich2202RbEj Gleisdorf3,01127,322179
65FMTitz Heimo Dr.2137SC DieKlagenfurter3,01127,342069
66Szotkowski Jakub2342SV Steyregg2,5383,322541
67FMDappiano Andrea2310ESV ASKÖ Admira Villach2,5462,522465
68GMTratar Marko2456SC MPÖ Maria Saal 22,5550,012438
69GMKostic Vladimir2323SPG Sparkasse Pinggau-Friedberg2,5550,022298
70FMHartl Daniel2270SC MPÖ Maria Saal 22,5550,042233
71Ofner Maximilian2186RbEj Gleisdorf2,5550,062157
72MKBachler Reinhard2179Leoben2,5641,742184
73Heindl Matthias2180ESV ASKÖ Admira Villach2,5735,732183
74NMManhardt Thomas Mag.2220RbEj Gleisdorf2,5831,342161
75FMSpindelboeck Gernot MMag2218SPG Fürstenfeld/Hartberg2,5831,352056
76FMRiemelmoser Franz Dr.2346ESV ASKÖ Admira Villach2,51122,712238
77IMJusic Zdenko2249Schachfreunde Graz2,02100,030
78Stolz Julius1907SV Steyregg2,02100,060
79GMHorvath Adam2486RbEj Gleisdorf2,0366,712591
80GMPolzin Rainer2401RbEj Gleisdorf2,0366,722535
81GMFarago Ivan2366Leoben2,0366,722443
82Eder Matthias2161Schachfreunde Graz2,0366,752366
83Hatzl Johannes2068SPG Fürstenfeld/Hartberg2,0366,762334
84FMErtl Johann2310SC MPÖ Maria Saal 22,0366,762216
85NMSchein Karl-Heinz Mag.2177Leoben2,0450,052234
86FMFrosch Ronald2306RbEj Gleisdorf2,0540,012303
87FMDietmayer-Kraeutler Marco2317Leoben2,0540,032196
88FMWertjanz David2338SC DieKlagenfurter2,0728,612223
89NMTheuretzbacher Klaus2208ASK St. Valentin2,0825,052040
90GMFlumbort Andras2429ASK St. Valentin1,5275,020
91Raber Florian Mag.2101SV Steyregg1,5275,050
92Dornauer Joachim2161ASK St. Valentin1,5275,060
93FMWisnet Dominic2272SPG Sauwald1,5275,060
94GMPlat Vojtech2566Leoben1,5350,012505
95IMNemeth Miklos2494SV Steyregg1,5350,012480
96FMKociscak Jiri2490SV Steyregg1,5350,012370
97IMKovacs Gabor Dr.2457SV Steyregg1,5350,022448
98Stradner Stefan2179SPG Fürstenfeld/Hartberg1,5530,062000
99IMPilaj Herwig Dr.2346SC DieKlagenfurter1,5818,812176
100Windhager Hannes2203UNION Ansfelden1,01100,060
101FMBirk Steffen2212Schachfreunde Graz1,0250,060
102Frank Dieter DI.2185ESV ASKÖ Admira Villach1,0333,352104
103Prato Simon2000Schachfreunde Graz1,0333,362124
104Breneis Lukas2201ASK St. Valentin1,0425,042067
105Waldmann Gerald2122SC DieKlagenfurter1,0425,052085
106FMTober Gerhard2214ASK St. Valentin1,0425,052050
107Reinwald Patrick2169SPG Sparkasse Pinggau-Friedberg1,0520,051948
108Hafner Robert2076ESV ASKÖ Admira Villach0,5150,060
109FMPostl Anton2267SPG Fürstenfeld/Hartberg0,5150,060
110Tölly Michael2097SPG Fürstenfeld/Hartberg0,5225,060
111FMKranzl Peter2168ASK St. Valentin0,5225,060
112Eder Andreas2119ASK St. Valentin0,5225,060
113Pantovic Dragan M2107ESV ASKÖ Admira Villach0,5316,741961
114Sachsenhofer Michael Di2125Leoben0,5316,761928
115Bachlechner Julian2109ESV ASKÖ Admira Villach0,5316,761915
116FMSinger Hans DI.2175SC DieKlagenfurter0,5510,021978
117Maier Christoph2179SPG Sauwald0,010,060
118Steiner Peter Dr.1990SPG Sparkasse Pinggau-Friedberg0,020,060

Annotaatio: Pisteitä tuomituista peleistä ei huomioida