Team-Pairings of all rounds

Round 1 on 2017/10/27 at 17:00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  SC MPÖ Maria Saal 2  RbEj Gleisdorf:
2  SPG Fürstenfeld/Hartberg  ASK St. Valentin3:3
3  SC DieKlagenfurter  Leoben:
4  SV Steyregg  ESV ASKÖ Admira Villach4:2
5  SPG Sauwald  SPG Sparkasse Pinggau-Friedberg3:3
6  Schachfreunde Graz  UNION Ansfelden3:3
Round 2 on 2017/10/28 at 14:00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  ESV ASKÖ Admira Villach  SPG Sparkasse Pinggau-Friedberg:
2  UNION Ansfelden  SPG Fürstenfeld/Hartberg4:2
3  ASK St. Valentin  SC DieKlagenfurter:
4  RbEj Gleisdorf  SPG Sauwald4:2
5  Leoben  SC MPÖ Maria Saal 22:4
6  Schachfreunde Graz  SV Steyregg:
Round 3 on 2017/10/29 at 10:00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  SC MPÖ Maria Saal 2  ASK St. Valentin4:2
2  SC DieKlagenfurter  SV Steyregg2:4
3  SPG Sauwald  Schachfreunde Graz:
4  RbEj Gleisdorf  ESV ASKÖ Admira Villach:
5  Leoben  SPG Fürstenfeld/Hartberg:
6  SPG Sparkasse Pinggau-Friedberg  UNION Ansfelden:
Round 4 on 2017/11/24 at 17:00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  ESV ASKÖ Admira Villach  SPG Fürstenfeld/Hartberg:
2  SC MPÖ Maria Saal 2  SC DieKlagenfurter:
3  SV Steyregg  UNION Ansfelden:
4  ASK St. Valentin  SPG Sauwald:
5  RbEj Gleisdorf  Schachfreunde Graz:
6  Leoben  SPG Sparkasse Pinggau-Friedberg:
Round 5 on 2017/11/25 at 14:00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  SC MPÖ Maria Saal 2  SPG Fürstenfeld/Hartberg3:3
2  SC DieKlagenfurter  ESV ASKÖ Admira Villach:
3  SV Steyregg  ASK St. Valentin:
4  UNION Ansfelden  SPG Sauwald3:3
5  SPG Sparkasse Pinggau-Friedberg  RbEj Gleisdorf5:1
6  Schachfreunde Graz  Leoben3:3
Round 6 on 2017/11/26 at 10:00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  ESV ASKÖ Admira Villach  SC MPÖ Maria Saal 2:
2  SPG Fürstenfeld/Hartberg  SC DieKlagenfurter:
3  UNION Ansfelden  ASK St. Valentin:
4  SPG Sauwald  SV Steyregg:
5  Leoben  RbEj Gleisdorf:
6  SPG Sparkasse Pinggau-Friedberg  Schachfreunde Graz5:1
Round 7 on 2018/02/09 at 17:00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  ESV ASKÖ Admira Villach  SPG Sauwald:
2  SC MPÖ Maria Saal 2  Schachfreunde Graz:
3  SPG Fürstenfeld/Hartberg  RbEj Gleisdorf:
4  SC DieKlagenfurter  UNION Ansfelden:
5  SV Steyregg  Leoben:
6  ASK St. Valentin  SPG Sparkasse Pinggau-Friedberg:
Round 8 on 2018/02/10 at 14:00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  ESV ASKÖ Admira Villach  ASK St. Valentin:
2  UNION Ansfelden  SC MPÖ Maria Saal 2:
3  SPG Sauwald  Leoben:
4  RbEj Gleisdorf  SV Steyregg:
5  SPG Sparkasse Pinggau-Friedberg  SPG Fürstenfeld/Hartberg:
6  Schachfreunde Graz  SC DieKlagenfurter:
Round 9 on 2018/02/11 at 10:00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  SPG Fürstenfeld/Hartberg  SPG Sauwald:
2  SV Steyregg  SC MPÖ Maria Saal 2:
3  ASK St. Valentin  Schachfreunde Graz:
4  RbEj Gleisdorf  UNION Ansfelden:
5  Leoben  ESV ASKÖ Admira Villach:
6  SPG Sparkasse Pinggau-Friedberg  SC DieKlagenfurter:
Round 10 on 2018/04/06 at 16:00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  SC MPÖ Maria Saal 2  SPG Sauwald:
2  SC DieKlagenfurter  RbEj Gleisdorf:
3  SV Steyregg  SPG Sparkasse Pinggau-Friedberg:
4  UNION Ansfelden  ESV ASKÖ Admira Villach:
5  ASK St. Valentin  Leoben:
6  Schachfreunde Graz  SPG Fürstenfeld/Hartberg:
Round 11 on 2018/04/07 at 14:00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  ESV ASKÖ Admira Villach  Schachfreunde Graz:
2  SPG Fürstenfeld/Hartberg  SV Steyregg:
3  SPG Sauwald  SC DieKlagenfurter:
4  RbEj Gleisdorf  ASK St. Valentin:
5  Leoben  UNION Ansfelden:
6  SPG Sparkasse Pinggau-Friedberg  SC MPÖ Maria Saal 2:
Advertisement