MSR 2017 deti a mladeze kategoria CH08

Organizer(s)Slovensky sachovy zvaz, Liptovska sachova skola
FederationSlovakia ( SVK )
Tournament directorJuraj Ivan
Chief ArbiterKarol Pekar 14902370
ArbiterImrich Jurcisin 14901854, Zdenek Gregor 14915766, Samuel Fortiak 14943824
Time control90min/40tahov+30minut do konca+30s/tah
LocationHoliday Village Tatralandia, Liptovsky Mikulas
Date2017/04/22 to 2017/04/28
Rating-Ø1033
Pairing programSwiss-Manager from Heinz HerzogSwiss-Manager tournamentfile

Last update 26.04.2017 12:03:56 / Page cached 26.04.2017 22:26:19 108min., Creator/Last Upload: slovak chess federation

Tournament selectionCH18_20, CH16, CH14, CH12, CH10, CH08, D16_20, D14, D12, D10, D08
LinksOfficial Homepage of the Organizer, Link with tournament calendar
Parameters No tournament details
ListsStarting rank, Alphabetical list, Statistics, Alphabetical list all groups, Playing schedule
Ranking crosstable after Round 7, Starting rank crosstable
Board PairingsRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7, Rd.8/9 , not paired
Ranking list afterRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7
GamesThere are 77 games available for download
Excel and PrintPrint list, Export to Excel (.xls), Export to Excel (.xlsx), Export to PDF-File

Starting rank

No.NameFideIDFEDRtgIRtgNClub/City
1Tokarcik Jan14955024SVK12410Bsk Bardejov
2Carnecky Viliam14955598SVK12320CVC Zilina
3Boba Kristian14955580SVK11030Tsc - Msk Martin
4Icsek Michael14955687SVK10710CIS Reinter Kosice
5Kusy Adam73616435SVK10620Cvc Liptovsky Mikulas
6Stelbasky Filip14951720SVK01009Ksn Bratislava
7Banas Samuel14952637SVK01000Sk Modra
8Dibdiak Anton73617105SVK01000Zs S Ms, Zakamenne
9Dolnik Michal73620599SVK01000Cis Premium
10Durana Jonas73619663SVK01000Cis Premium
11Elias Simon14958384SVK01000CVC Zilina
12Gollner Martin14959569SVK01000Liptovska Sachova Skola
13Hudak Michal14957647SVK01000Sachy Reinter Kosice
14Jura Michal73620882SVK01000Cirkevna Zs Sv. Egidia Bardejo
15Kocan Dominik14959810SVK01000Sk Zemplin Michalovce
16Magda Filip14957876SVK01000Sachovy Klub Sabinov
17Paholok Adam14958660SVK01000Individualny Clen
18Sahidi Sear14959836SVK01000Ksn Bratislava
19Sevcik Ondrej14958961SVK01000Mkss-Sk Kysucke Nove Mesto
20Stolar Florian14956993SVK01000Sk Cvc Lendak
21Urban JanSVK01000Sk Furca
22Vresilovic Matus14957000SVK01000ZS Kozucha Sp.N.Ves