Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 2 weeks (end-date) are shown after clicking the following button:

Landesfinale Schülerliga Schach Hauptbewerb

Last update 06.04.2017 16:00:34, Creator/Last Upload: vbg. schachverband (ing. baumberger)

Starting rank

No.NameFideIDFEDRtgClub/City
1Erwin-Casero Daniel1652168AUT1720BRG Dornbirn Schoren
2Nisavic Uros1657372AUT1586MS Lustenau Rheindorf 1
3Dadic HadisAUT1388BG Bregenz Gallusstraße
4Pribozic Manuel1657321AUT1252BG Dornbirn
5Walch FabianAUT1242BG Feldkirch Rebberggasse
6Scheil JosefAUT1204BG Bregenz Gallusstraße
7Fitz Simon1649418AUT1200BG Dornbirn
8Todic DavidAUT1164BRG Dornbirn Schoren
9Venturiello Michele1657569AUT1155BRG Dornbirn Schoren
10Pointner JulianAUT1147Collegium Mehrerau
11Wagner SebastianAUT1104Collegium Mehrerau
12Thoma BenediktAUT1064BG Bregenz Gallusstraße
13Muther VanessaAUT1019BG Bregenz Gallusstraße
14Baitulaev SchamilAUT995BG Dornbirn
15Bechtold Vivian1655140AUT974BG Feldkirch Rebberggasse
16Gort JohannesAUT957SMS Satteins
17Marleku LauretaAUT952MS Lustenau Rheindorf 2
18Scheil EdithAUT946BG Bregenz Gallusstraße
19Wolf ChristopherAUT946BRG Dornbirn Schoren
20Lukas LinusAUT935MS Altach
21Gasser Sophie-MarieAUT921Sacre Coeur
22Birnbaumer SimonAUT909SMS Satteins
23Rollinger JonasAUT810Collegium Mehrerau
24Loacker AlexanderAUT801MS Götzis
25Dünser JustinAUT800MS Altach
26Hofer LeonAUT800MS Frastanz
27Marleku BenjaminAUT800MS Lustenau Rheindorf 1
28Marleku BernadetaAUT800MS Lustenau Rheindorf 2
29Altinisik IlaydaAUT0MS Dornbirn Baumgarten 2
30Amann SamuelAUT0PTS Bludenz
31Bastiani LeonAUT0MS Lustenau Rheindorf 1
32Bat-Erdene AnujinAUT0MS Dornbirn Baumgarten 2
33Bessau KonradAUT0BRG/BORG Feldkirch
34Birnbaumer DanielAUT0SMS Satteins
35Bogatec TobiasAUT0PTS Bludenz
36Bonelli FabioAUT0PTS Bludenz
37Buldu YaseminAUT0MS Lustenau Rheindorf 2
38Cafasso EliaAUT0BRG Dornbirn Schoren
39Ceric MarcelAUT0MS Lustenau Rheindorf 1
40Cetinkaya Mehmet AliAUT0MS Dornbirn Baumgarten 1
41Cortez-Kaiser AlejandroAUT0Collegium Mehrerau
42Defranceschi FlorianAUT0BG Bregenz Blumenstraße
43Doberdolani AdiAUT0MS Dornbirn Baumgarten 1
44Dschabajew UmarAUT0PTS Bludenz
45Ender NoahAUT0MS Altach
46Felder MelanieAUT0Sacre Coeur
47Flatz DavidAUT0BG Feldkirch Rebberggasse
48Flatz EmilianAUT0Collegium Mehrerau
49Fleisch MarvinAUT0MS Altach
50Freudenschuss JanAUT0Schulheim Mäder
51Goripow DominikAUT0MS Dornbirn Baumgarten 1
52Graf ValerieAUT0Sacre Coeur
53Gündogdu SonerAUT0MS Dornbirn Bergmannstr.
54Hajdarevic FatimaAUT0MS Bludenz
55Hu LihanAUT0BG Dornbirn
56Huber JonasAUT0MS Götzis
57Knobelspies NoelAUT0MS Bludenz
58Koca HavvaAUT0MS Lustenau Rheindorf 2
59Kopf AaronAUT0MS Götzis
60Laszlo KevinAUT0MS Lustenau Rheindorf 1
61Lauterer MarcoAUT0BG Bregenz Blumenstraße
62Lauterer RicoAUT0BG Bregenz Blumenstraße
63Leitner NiklasAUT0MS Götzis
64Lins RebeccaAUT0SMS Satteins
65Moosbrugger NicoAUT0BG Dornbirn
66Möller RobinAUT0PTS Bludenz
67Müller MatteoAUT0MS Altach
68Nidzgorski MariuszAUT0MS Götzis
69Pehlivanovic MeldinaAUT0MS Dornbirn Baumgarten 2
70Raffeiner SarahAUT0MS Bludenz
71Rasul Kudusov MagomedAUT0BG Bregenz Blumenstraße
72Sanverdi AysegülAUT0Schulheim Mäder
73Schallert DavidAUT0MS Bludenz
74Schwendinger StefanAUT0MS Dornbirn Baumgarten 1
75Strutz SelinaAUT0MS Dornbirn Baumgarten 2
76Tschaniew AkramanAUT0MS Dornbirn Bergmannstr.
77Tüfehli UrasAUT0MS Dornbirn Bergmannstr.
78Türtscher DanielAUT0MS Dornbirn Baumgarten 1
79Wehinger EliasAUT0BG Feldkirch Rebberggasse
80Weiß PhilipAUT0MS Gisingen
81Özcelik SenayAUT0MS Dornbirn Baumgarten 2
82Özmen EmreAUT0MS Bludenz
Advertisement