Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 2 weeks (end-date) are shown after clicking the following button:

Mistrovstvi Moravy a Slezska mladeze H12

Last update 01.11.2009 11:41:01, Creator/Last Upload: chess federation of the czech republic

Rank after Round 4

Rk.SNoNameFEDRtgClub/CityPts. TB1  TB2  TB3 
11Dvorak AdamCZE1864SK Lokomotiva Brno4,06,010,010,0
22Kratochvil VitCZE1839TJ Namest nad Oslavou3,56,010,58,8
33Miculka DavidCZE1811TJ Namest nad Oslavou3,55,010,58,8
415Zajicek TomasCZE1414SK Rosada Prostejov3,54,59,58,3
59Krcil AlesCZE1529TJ Jiskra Humpolec3,54,08,57,5
648Hofirek BenediktCZE1000SK Lokomotiva Brno3,04,510,56,5
78Stuchly OndrejCZE1542SK Stare Mesto3,04,010,06,0
812Rakusan MiroslavCZE1464Sokol Postoupky3,04,09,56,0
911Skorepa JakubCZE1483Sokol Bedrichov3,04,08,55,0
1017Skorepa TomasCZE1345Sokol Bedrichov3,04,08,06,0
1116Zeman RadekCZE1372SK Duras BVK Brno3,04,08,04,0
1214Ramik DominikCZE1432BSS Frydek-Mistek3,03,55,53,5
135Kostka VitCZE1573TZ Trinec3,03,07,54,0
1418Kladnak MartinCZE1336SK Duras BVK Brno3,03,07,54,0
1556Svoboda (Kurim) FilipCZE1000SK KME-DDM Kurim2,55,09,54,3
1613Kovarik MatyasCZE1452Zbrojovka Vsetin2,54,59,04,8
1710Capcuch DavidCZE1517BSS Frydek-Mistek2,54,07,54,5
1835Stepan PatrikCZE1250BSS Frydek-Mistek2,54,06,03,0
1926Krupica RomanCZE1250Sokol Zastavka2,53,06,53,3
2043Mazurek StepanCZE1100SK DDM Vyskov2,06,010,04,0
216Stefanik RichardCZE1568SK Stare Mesto2,05,511,05,0
227Kanakova NatalkaCZE1551BSS Frydek-Mistek2,05,510,54,5
2338Kolacny DavidCZE1100SK Stare Mesto2,05,510,54,3
2433Skalka MichalCZE1250TJ SK Veseli nad Mor.2,05,59,53,5
2522Vozak TomasCZE1268Sokol Skalicka2,05,08,52,0
2623Gemsa PavelCZE1255MSA Dolni Benesov2,04,59,03,0
2721Janos MarekCZE1279MSA Dolni Benesov2,04,57,52,3
2837Kachtik KarelCZE1100Sokol Hostalkova2,04,08,53,8
2958Zidek DanielCZE1000BSS Frydek-Mistek2,04,08,52,0
3046Sukany AdamCZE1100TJ Spartak Trebic2,04,08,03,5
3119Chlapek OndrejCZE1296TJ Mittal Ostrava2,04,08,03,0
3228Paul FilipCZE1250SK Zlin2,04,08,02,5
3336Svoboda (Brno) FilipCZE1250SK Lokomotiva Brno2,04,07,53,0
3432Sigut DavidCZE1250BSS Frydek-Mistek2,04,07,51,0
3539Koukal OndrejCZE1100SK Duras BVK Brno2,03,57,53,3
3620Foucek SimonCZE1291SK G+SPgS Znojmo2,03,57,03,5
3744Otradovec TomasCZE1100SK Stare Mesto2,03,07,52,0
3854Ochmyt JakubCZE1000TZ Trinec2,03,07,02,5
3941Krejca JakubCZE1100Sokol Hostalkova2,03,07,02,0
4049Jagos MarekCZE1000SK 1923 Sokol Kyjov1,54,08,02,5
4127Marek JakubCZE1250SK G+SPgS Znojmo1,54,08,01,8
4252Liska MartinCZE1000SK KME-DDM Kurim1,54,06,01,0
4342Masicek MichalCZE1100SO Kunovice1,53,57,01,8
4457Walica RomanCZE1000TZ Trinec1,53,56,52,0
4534Sovjak MartinCZE1250BSS Frydek-Mistek1,05,09,01,0
4647Gruszka AlesCZE1000TJ TZ Trinec1,04,58,51,0
4725Fialka AdamCZE1250SK Slavia Orlova1,04,08,52,0
4831Scheichenost MichalCZE1250Sokol Postoupky1,04,08,51,0
4924Adamczyk MartinCZE1250SK Slavia Orlova1,04,08,01,0
504Kula DominikCZE1695BSS Frydek-Mistek1,04,06,00,0
5129Phamova Xuan ViCZE1250SK Zlin1,03,55,50,0
5240Krajicek FilipCZE1100SK Lokomotiva Brno1,03,07,01,0
5330Polisensky JanCZE1250Sokol Postoupky1,03,07,00,0
5455Stanovsky ArnoldCZE1000Sokol Bedrichov1,03,05,50,0
5553Manak FilipCZE1000Sokol Hostalkova1,02,03,00,0
5645Stoklasek OndrejCZE1100SK Stare Mesto0,04,58,50,0
5750Jahn FilipCZE1000SK KME-DDM Kurim0,03,06,50,0
5851Kment MichalCZE1000SK Rosada Prostejov0,03,06,00,0

Annotation:
Tie Break1: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Tie Break2: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Tie Break3: Sonneborn-Berger-Tie-Break (with real points)

Advertisement