Logged on: Gast
Servertime 11.05.2024 11:42:15
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 2 weeks (end-date) are shown after clicking the following button:
XXI International Chess Festival ''Liepajas rokade-2014'' Blitz
Ostatnia aktualizacja strony12.07.2014 19:46:43, Creator/Last Upload: savieniba
Search for player
Szukanie
Lista startowa
Nr
Nazwisko
Fed
Rg
Klub/miasto
1
GM
Kovalenko Igor
LAT
2680
Riga
2
GM
Fridman Daniel
GER
2640
Bochum
3
IM
Chigaev Maksim
RUS
2634
St.Petersburg
4
GM
Kovalev Vladislav
BLR
2573
Minsk
5
GM
Aleksandrov Aleksej
BLR
2539
Minsk
6
GM
Kveinys Aloyzas
LTU
2500
Vilnius
7
IM
Sveshnikov Vladimir
LAT
2470
Riga
8
IM
Zatonskih Anna
USA
2442
Bochum
9
NM
Mustaps Matiss
LAT
2414
Riga
10
GM
Sveshnikov Evgeny
LAT
2411
Riga
11
MK
Bernotas Arturs
LAT
2393
Riga
12
IM
Berzinsh Roland
LAT
2392
Ropazi
13
GM
Petkevich Jusefs
LAT
2369
Riga
14
FM
Lavendelis Egons
LAT
2335
Riga
15
FM
Krustkalns Kristaps
LAT
2303
Carnikava
16
MK
Muhamadejevs Rinats
LAT
2299
Liepaja
17
NM
Tokranovs Dmitrijs
LAT
2289
Riga
18
WGM
Reizniece-Ozola Dana
LAT
2277
Ventspils
19
WGM
Rogule Laura
LAT
2243
Riga
20
MK
Laimins Lauris
LAT
2229
Riga
21
NM
Makovskis Georgijs
LAT
2225
Riga
22
MK
Stepins Edgars
LAT
2214
Jelgava
23
FM
Schuls Olev
EST
2198
Tallinn
24
MK
Valgmae Toomas
EST
2192
Tallinn
25
MK
Berzinsh Ivars
LAT
2169
Liepaja
26
MK
Elmaste Gert
EST
2166
Tallinn
27
WIM
Skinke Katrina
LAT
2161
Riga
28
MK
Daskevics Vitalijs
LAT
2126
Liepaja
29
MK
Kapce Viesturs
LAT
2109
Riga
30
NM
Daudzvardis Janis
LAT
2077
Ogre
31
MK
Mierins Eriks
LAT
2055
Baldone
32
MK
Melderis Uldis
LAT
2034
Plavinas
33
MK
Kurpnieks Vairis
LAT
2033
Skriveri
34
I
Norkus Maris
LAT
2010
Liepaja
35
I
Birgelis Janis
LAT
2000
Sigulda
36
I
Stabulnieks Klavs
LAT
1999
Riga
37
I
Kance Edmunds
LAT
1993
Vangazi
38
FM
Ozolins Aris
LAT
1983
Liepaja
39
MK
Bagatais Janis
LAT
1969
Riga
40
MK
Vins Aleksis
LAT
1926
Riga
41
MK
Shashnev Pavel
RUS
1914
Pskov
42
I
Lielmezs Girts
LAT
1890
Malpils
43
MK
Roze Andris
LAT
1888
Liepaja
44
MK
Isakovs Janis
LAT
1869
Ventspils
45
I
Pomahs Martins
LAT
1856
Riga
46
MK
Imanovs Elhans
LAT
1818
Liepaja
47
I
Danilova Tatiana
RUS
1813
Pskov
48
I
Mitenieks Matiss
LAT
1806
Cesis
49
I
Uurits Karel
EST
1783
Tallinn
50
I
Staub Madis
EST
1781
Tallinn
51
I
Skolmeistars Uldis
LAT
1779
Ventspils
52
MK
Mukovozchik Evgeny
BLR
1751
Minsk
53
I
Salenieks Eduards
LAT
1744
Jelgava
54
I
Badelka Olga
BLR
1740
Minsk
55
I
Kuznecovs Nikita
LAT
1730
Liepaja
56
I
Gruduls Imants
LAT
1715
Liepaja
57
I
Kanejevs Kristaps
LAT
1703
Riga
58
MK
Meiers Gundars
LAT
1693
Liepaja
59
I
Pomahs Ziedonis
LAT
1680
Riga
60
I
Burkevica Ilze
LAT
1661
Kuldiga
61
I
Zarovs Aleksandrs
LAT
1655
Riga
62
MK
Vainovska Valentina
LAT
1645
Liepaja
63
I
Zvans Maris
LAT
1644
Riga
64
I
Ozols Andris
LAT
1613
Riga
65
I
Migunova Aleksandra
LAT
1584
Jurmala
66
I
Mierins Guntars
LAT
1544
Baldone
67
I
Dumins Edgars
LAT
1538
Bauska
68
I
Vebers Karlis
LAT
1481
Riga
69
I
Suharevskis Guntars
LAT
1938
Liepaja
70
I
Melihovs Stanislavs
LAT
1907
Liepaja
71
I
Ivanovs Andris
LAT
1859
Liepaja
72
I
Laksis Dans
LAT
1850
Jelgava
73
II
Brikmane Evija
LAT
1750
Pavilosta
74
II
Randma Urmas
EST
1750
Tallinn
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 06.05.2024 10:32
Legal details/Terms of use