Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 2 weeks (end-date) are shown after clicking the following button:

CZECH OPEN 2014 "MOTORGAS OPEN" - turnaj D Open rating tournament with rating for FIDE

Last update 27.07.2014 14:22:28, Creator/Last Upload: czech republic licence 63

Starting rank

No. NameFEDRtgIRtgNsexTypGrClub/City
1
ROZMANOV AleksandrRUS17320U14FShkola A. Karpova
2
KRAPIVINA GalinaRUS17140wU14F
3
MRAZ IvanSVK16990FLŠŠ Liptovský Mikuláš
4
KASIB Abdul A.HumadiIRQ16980F
5
RASHITOV DenisRUS16980F
6
SCHAFFER DavidCZE16980FTj Stefanydes Policka
7
JOUZA PetrCZE16950FTj Sokol Lazne Bohdanec
8
ARISTOV PavelRUS16870FShkola A. Karpova
9
KELLNER ReneGER16750FSv Briesen
10
VETTER UdoGER16690FEsv-Lok Soemmerda
11
BASS HarijsLAT16670U14F
12
BODLAK StanislavCZE16670S60F
13
PIELA JonasITA16660F
14
ALWAELI BasilIRQ16610U14FSs Manhem
15
STOLBA OldrichCZE16610F
16
PROKOP MatejCZE16590U14FSk Rapid Pardubice
17
KAPILA PatrickCZE16560FSo Tj Dukla Praha
18
KRAL LadislavCZE16550S60FSk Tyn Nad Vltavou
19
SVOBODA JiriCZE16540FSokol Lazne Bohdanec
20
BURDOV PetrRUS16530S60F
21
VOLDANOVA BarboraCZE16530wFSk Bohemia Pardubice
22
BRNDIAR PavelCZE16480FSk Viktoria Zizkov
23
VOITH WalterGER16450S60F
24
KNOBLING RolfGER16320S60FUsv Erfurt
25
POTAPOVA TatianaRUS16310wFShkola A. Karpova
26
KVAPIL PavelCZE16300S60F2222 Polabiny Pardubice
27
HANDKE MoritzGER16260FSv Merseburg
28
LEVINSKY LadislavCZE16200FDdm Sokol Nymburk
29
TRAN Huyen LinhCZE16200wFSk Rapid Pardubice
30
PUCHOLT MartinCZE16190FTj Sokol Lany
31
GORDIEVICH LarisaLAT16180wF
32
TAJOVSKA MartinaCZE16120wFSokol Bustehrad
33
BIRKISSON Bjorn HolmISL16070U14F
34
TERYAEVA ValeriaRUS16030wU14FShkola A. Karpova
35
ZALOZNIK VesnaSLO15940wFSd Kocevje
36
GRACHEV YuriRUS15910F
37
ZESEWITZ MaikGER15880FSf Friedrichshagen
38
LORENC JosefCZE15860FTj Spartak Oez Letohrad
39
HERCIK PetrCZE15850FSokol Mlada Boleslav
40
IVANOV IlyaRUS15840U14F
41
SULAYEV DanielGER15840U14FSchachpinguine Berlin
42
GRESSMANN HannaGER15730wFBsv 63 Chemie Weissensee
43
HALUSIC JaroslavSVK15610FSk Trencin
44
MAY DavidCZE15550FTj Bohemians Praha
45
MIKULENKA TomasCZE15530FSk Rapid Pardubice
46
CACH ZdenekCZE15500F2222 Sk Polabiny
47
NOVICHENKO VasiliyRUS15500F
48
BIRKISSON Bardur OrnISL15420U14F
49
DRUCHENKO MikhailRUS15390U14FShkola A. Karpova
50
ENSTROM SimonSWE15360F
51
VOLKOV AleksandrRUS15330F
52
CACH OndrejCZE15320U14F2222 Sk Polabiny
53
FOKT MichalCZE15210FTj Sokol Pecky
54
KELLER FranzGER15040FUsv Erfurt
55
ARDYSHEV IvanRUS15000U14FShkola A. Karpova
56
JANECEK OndrejCZE15000S60FSpartak Oez Letohrad
57
BALEK FilipCZE14950U14FSokol Bustehrad
58
MOSKALEVA ArinaRUS14930wU14F
59
KONOPKA FilipCZE14920F
60
SOUKUP JiriCZE14910U14FSokol Bustehrad
61
PISTORA LubomirCZE14890S60FLazne Bohdanec
62
KIM LeylaUZB14600wU14F
63
BRATOV AdemirRUS14550U14F
64
JOUKL JakubCZE14430U14FSk Rapid Pardubice
65
LEE SeyeonKOR14180wF
66
MELICHAR ZdenekCZE14070F2222 Sk Polabiny
67
ZAGIRNYAK EvgeniyRUS14020U14FShkola A. Karpova
68
FIALA JanCZE13900U14FRapid Pardubice
69
MARN JanSLO13730U14FSk Komenda
70
JANKE LuisaGER13690wU14FTura Harksheide
71
MIKHAILINA ElenaRUS13560wU14F
72
BRONNIKOVA EkaterinaRUS13430wU14FShkola A. Karpova
73
DUMEK AlesCZE13390FŠachy Zastávka
74
SERGEEVA AnnaRUS13260wU14FShkola A. Karpova
75
NESPUREK JanCZE13060U14F2222 Sk Polabiny
76
PALDACCI CarinaFRA12940wF
77
JOUKL MartinCZE12930U14FSk Rapid Pardubice
78
LEPJOHINA ValerijaLAT12770wU14FRiga 13.School
79
PEROV AlexandarRUS12340U14F
80
LOFALDLI SofieRUS11950wU14FVassiliostrovsky
81
TESAR PatrikCZE01859N
82
PARHOMENKO AnastasijaLAT01833wU14N
83
BUK PavelCZE01746NSokol Bustehrad
84
FABIUNKE JakobGER01608NBsv 63 Chemie Weissensee
85
DIRKING SvenGER01555NSv Wermelskirchen
86
VARADI OndrejCZE01547U14N
87
NORTMANN GeorgGER01521NSc Huemmling
88
UTRATIL FerdinandCZE01517S60NSokol Tisice
89
GLOSER DavidCZE01498U14N
90
LINDSTROM ErikSWE01491N
91
BRUELL JakobGER01481NSc Bavaria Regensburg
92
JIROUSEK JanCZE01476U14NLokomotiva Ceska Trebova
93
MADER RolandCZE01454S60NTietz Karlovy Vary
94
PLIEGER NoahITA01449N
95
AMELN Karl HeinzGER01442N
96
VAN HEUVELN HenkNED01424NSc Groningen
97
KIRSCHENHOFER SabineAUT01414wNTschaturanga Wien
98
MUECHER PatricGER01399NSv Wermelskirchen
99
BURIAN AndreGER01392NSk Koenig Plauen
100
NIMMERTONDL PetrCZE01366NTj Jiskra Havlickuv Brod
101
HOERKNER NicoGER01349U14NSk Koenig Plauen
102
MUELLER LudwigGER01346U14NSk Koenig Plauen
103
LORENCOVA JitkaCZE01338wNTj Spartak Oez Letohrad
104
HARCUBA JanCZE01328NTj Auto Skoda Mlada Boleslav
105
DECHANT JohannaGER01317wNSc Bavaria Regensburg
106
REDMER ReinhardGER01310NBraunschweig Gliesmarode
107
AICHNER LorenzITA01308N
108
KARNSTEDT FelixGER01305NSc Eintracht Berlin
109
CABALA TadeasCZE01299U14NSpartak Chodov
110
BILEK MarekCZE01298U14N2222 Sk Pardubice
111
BILEK JaroslavCZE01297N2222 Sk Pardubice
112
STOCEK MartinCZE01288U14N2222 Sk Polabiny
113
VIT OndrejCZE01288NSokol Cerveny Kostelec
114
BLOSS SilviaGER01284wS60NSvm Wilkau-Hasslau (zwickau)
115
KUCERA Adam ThomasCZE01284U14NTj Auto Skoda Mlada Boleslav
116
GOLDENBAUM TobiasGER01279U14NSc Eintracht Berlin
117
AMBOSS MichaelGER01261NSc Borussia 1920 Friedrichsfelde
118
LISKA KrystofCZE01250U14N2222 Sk Polabiny
119
SUCHOMEL JaromirCZE01244NSk Svetla Nad Sazavou
120
PENAZ VladimirCZE01240NSo Hlinsko
121
BRAZDA VitCZE01237U14N2222 Sk Polabiny
122
HARCUBA AdamCZE01237U14NTj Auto Skoda Mlada Boleslav
123
PHAM Thi ErikaCZE01229wNSk Smichov
124
GABRIELOVA MarketaCZE01223wU14NTj Auto Skoda Mlada Boleslav
125
NESPUREK VojtechCZE01210N2222 Sk Polabiny
126
DREISE MarioGER01201NSk Koenig Plauen
127
ERTL LiamGER01138U14N
128
AUERBACH FlorianGER01136NKjs Potsdam
129
KRAL TomasCZE01109U14NSk Lipa
130
RICHTEROVA NatasaCZE01108wNSachy Zastavka
131
RICHTER RudolfCZE01100U14NSachy Zastavka
132
STOCEK PavelCZE01100N2222 Sk Polabiny
133
PLIVA PetrCZE01089U14N2222 Sk Polabiny
134
ROUS DominikCZE01088U14NSk Porg Praha
135
FRANZ Theodor FranzGER01078U14NSchachpinguine Berlin
136
RET Adam JosefCZE01056U14NSk Polabiny 2222 Pardubice
137
BANDT AlexanderGER01002U14NSk Koenig Plauen
138
AMATUNI AidaRUS01000wU14*
139
AMATUNI RobertRUS01000U14*
140
ANDRUSHCHAK IvanRUS01000*
141
APERYAN SergeyRUS01000U14*
142
ARINKIN AndreyRUS01000U14*
143
BARRISH JulianaRSA01000wU14*Western Province
144
BARRISH MichalRSA01000U14*Western Province
145
BAZYROV MaratRUS01000U14*
146
BEDIUKH MarinaRUS01000wU14*
147
BIRKISDOTTIR FreyjaISL01000wU14*
148
BRATOV AslanRUS01000*
149
BRONNIKOV EgorRUS01000U14*Shkola A. Karpova
150
BUDE TomsLAT01000U14*

Show complete list